Polscy skoczkowie od kilku lat przygotowywali się do tego wydarzenia. Organizatorzy dokonali szczegółowej selekcji uczestników. Wyłonieni skoczkowie to najbardziej doświadczone osoby w naszym kraju, oddali łącznie w swoim życiu prawie 150 tysięcy skoków. Tworząc flagę, złożoną ze stu skoczków spadochronowych, Polacy dołączyli do siedmiu innych państw, którym do tej pory udała się ta sztuka.

Impreza „Play Rekord Polski 100 WAY 2015" rozpoczęła się we wtorek. Rekordowy skok był dziewiątą próbą uczestników. O 11.30 pięć samolotów wzniosło skoczków na wysokość 6000 metrów. Uczestnicy mieli zaledwie kilkadziesiąt sekund, by w powietrzu stworzyć zaplanowaną formację i bezpiecznie zakończyć próbę. Figura utrzymała się przez trzy sekundy.

- Był taki moment w powietrzu, że po prostu wiedzieliśmy, że nam się udało! To dla mnie niezapomniana chwila, zarówno jako uczestnika rekordu, jak i organizatora tej imprezy – powiedział po udanej próbie Jarosław „Widget" Szot ze SkyDive.pl.

– Pracowaliśmy wiele lat, żeby skompletować tak wielką grupę świetnych zawodników i dokonać czegoś, co tej pory wykonało tylko kilka państw na świecie! Polacy weszli do elity światowego spadochroniarstwa – dodał.

Materiał filmowy zgromadzony podczas skoku przez specjalnie przeszkolonych powietrznych kamerzystów został zaprezentowany Komisja sędziowska FAI. Sędziowie zatwierdzili nowy rekord.

Skoczkowie nie rozpoczęli jeszcze świętowania sukcesu. Jutro oddadzą ostatni skok, w którym będą próbowali poprawić dzisiejszy rekord. Do dzisiejszej formacji dołączą kolejne trzy osoby.

Więcej informacji na temat Play Rekordu Polski 100 WAY można znaleźć na stronie internetowej.

PLAY REKORD POLSKI 100 WAY from SKYDIVE.PL on Vimeo.