Trudne życie staruszków

Odsetek najstarszych Polaków bardzo szybko rośnie, dlatego czekają nas kłopoty – ostrzegają demografowie.

Aktualizacja: 01.04.2017 07:11 Publikacja: 01.04.2017 00:01

Już wkrótce co dziesiąty Polak będzie dożywał co najmniej 80 lat.

Już wkrótce co dziesiąty Polak będzie dożywał co najmniej 80 lat.

Foto: shutterstock

Ludzie w wieku matuzalemowym wcale nie mają genu długowieczności – ustalili amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Stanforda w Palo Alto w Kalifornii, zespołem kierował dr Hinco Gierman, wiadomość o tym zamieściło pismo „PLOS ONE".

Badanie miało na celu odkrycie genetycznych podstaw długowieczności. Jednak w obrębie tej grupy naukowcy nie znaleźli rzadkich odmian genetycznych wytwarzających białka, które mogłyby tłumaczyć długowieczność tych ludzi. Wprawdzie u jednej z badanych osób stwierdzono mutację genetyczną związaną z patologią serca, ale nie ma ona żadnego wpływu na stan zdrowia tego człowieka.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Kultura
Jeff Koons, Niki de Saint Phalle, Modigliani na TOP CHARITY Art w Wilanowie
Kultura
Łazienki Królewskie w Warszawie: długa majówka
Kultura
Perły architektury przejdą modernizację
Kultura
Afera STOART: czy Ministerstwo Kultury zablokowało skierowanie sprawy do CBA?
Kultura
Cannes 2025. W izraelskim bombardowaniu zginęła bohaterka filmu o Gazie
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku