W północnej Francji rozpoczął się okres winobrania. Te kilka tygodni to zwieńczenie całorocznej pracy w winnicy. Zebrane owoce przejdą dokładną selekcje a następnie trafią do prasy wyciskającej sok. Zdaniem ekspertów, w tym roku zbiory mogą być niższe ze względu na deszcze i zimną wiosnę.