Papież Franciszek wyszedł ze szpitala. "Jest silniejszy"

Papież Franciszek, który w tym tygodniu przeszedł operację, wyszedł już ze szpitala – podaje agencja Reutera. Chirurg rzymskiej kliniki Gemelli, Sergio Alfieri, podkreślił, że ojciec święty "czuje się lepiej niż wcześniej". - Jest silniejszym papieżem - powiedział.

Publikacja: 16.06.2023 10:52

Papież Franciszek wyszedł ze szpitala. "Jest silniejszy"

Foto: AFP

W minioną środę papież Franciszek przeszedł trzygodzinną operację, która - jak podał Watykan - przebiegła bez komplikacji. Agencja ANSA informowała, że papieża operował profesor chirurgii Sergio Alfieri, który przeprowadzał już operację ojca świętego w lipcu 2021 roku. Operacja miała być konieczna z powodu bólu, jaki wywoływała u papieża przepuklina.

Na opublikowanych w czwartek zdjęciach papież Franciszek, na wózku inwalidzkim, odwiedzał oddział onkologii dziecięcej w klinice Gemelli, w której był operowany. Oddział znajduje się tuż obok pokoju, w którym papież od tygodnia wraca do sił po operacji. 

Czytaj więcej

Watykan publikuje pierwsze zdjęcia papieża Franciszka po operacji

Papież Franciszek już po operacji. Wyszedł ze szpitala

Jak podaje agencja Reutera, 86-letni papież wyszedł już ze szpitala. Franciszek został wypisany z kliniki Gemelli w piątek rano – dziewięć dni po operacji. 

Papież opuścił rzymski szpital na wózku inwalidzkim. Przed wejściem do placówki medycznej na chwilę spotkał się z reporterami i wierzącymi. 

Sergio Alfieri, lekarz, który operował ojca świętego, powiedział, że „papież ma się dobrze”. - Jest w lepszym stanie niż wcześniej - podkreślił, dodając, że „czuje się na tyle dobrze, że może już podróżować”. - Będzie mógł wykonywać swoje obowiązki lepiej niż wcześniej, ponieważ nie będzie już odczuwał dyskomfortu. Będzie silniejszym papieżem - powiedział Alfieri. - Już wrócił do pracy. Poprosiliśmy go, żeby trochę odpoczął i jestem pewien, że tym razem będzie nas trochę bardziej słuchał, bo ma kilka ważnych zobowiązań. Papież powiedział nam: dziękuję, módlcie się za mnie, wciąż żyję - dodał. 

Czytaj więcej

Papież Franciszek przeszedł operację, ma pozostać w szpitalu

Papież Franciszek "czuje się lepiej niż wcześniej", ale będzie dochodził do zdrowia do 18 czerwca

Stolica Apostolska odwołała wszystkie aktywności papieża do 18 czerwca. W lipcu papież zazwyczaj udaje się na wypoczynek i pojawia się publicznie tylko w czasie niedzielnego błogosławieństwa.

Najbliższa pielgrzymka papieża jest zaplanowana na 2 sierpnia - papież uda się wtedy do Portugalii, gdzie weźmie udział w Światowym Dniu Młodzieży i odwiedzi Bazylikę w Fatimie.

Między 31 sierpnia a 4 września papież ma udać się z pielgrzymką do Mongolii.

Kościół
Papież apeluje do przywódców, by negocjowali w sprawie Ukrainy i Strefy Gazy
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Kościół
Papież zgodził się na ślub byłego biskupa. Wcześniej duchowny został ojcem
Kościół
"Świątynia - wojownik". Rosjanie zbudują cerkiew ku czci "operacji specjalnej"
Kościół
Droga Krzyżowa w Watykanie bez papieża. Franciszek w ostatniej chwili odwołał swój udział
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Kościół
Kościół i reformy. Niemieccy biskupi przekonują papieża