Właściciele niektórych obiektów próbują obostrzenia obejść, a pracownicy branży hotelowej zapytani na jednej z grup na Facebooku zapytani o kontrolę obiektów, napisali, że do tej pory takich nie mieli. Jak napisał jeden z użytkowników, ma wątpliwości do tego, jak miałaby wyglądać taka kontrola i kto miałby ją wykonywać.

Departament Komunikacji Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii przekazał nam: "GIS posiada podstawy prawne i kompetencje kontrolne w tym zakresie".

Czytaj także: Tylko część firm może liczyć na ulgę z powodu epidemii

GIS poinformował, że organami mogącym wykonywać kontrole są właściwy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, policja oraz ograny kontrolujące obiekty hotelowe na podstawie ustawy o usługach turystycznych.

"Turyści wracają z delegacji" - zatytułował informację o korkach na Zakopiance "Tygodnik Podhalański" w minioną niedzielę. Oczywiście nie wiadomo, czy z Podhala wracali wówczas turyści, którzy po prostu odwiedzali Tatrzański Park Narodowy, czy jednak pozostawali tam na noc, mimo że zgodnie z obostrzeniami bez konkretnego powodu nie powinni.

Czytaj więcej na onet.pl