Reklama

Sondaż. Ilu Ukraińców uważa, że ​​czas usiąść z wrogiem przy stole negocjacyjnym?

Czy Ukraińcy chcą negocjacji z Rosją? Sondaż Centrum Razumkowa wskazuje na znaczne rozbieżności zależne od miejsca zamieszkania. Największy sprzeciw tam, gdzie toczą się najcięższe walki.

Publikacja: 15.07.2024 12:51

Rosyjski atak na Kijów, 14 marca 2022

Rosyjski atak na Kijów, 14 marca 2022

Foto: photo: Pavlo Petrov / the Collection of war.ukraine.ua

amk

Temat negocjacji Ukrainy z Federacją Rosyjską w sprawie zakończenia wojny po raz kolejny powrócił do przestrzeni informacyjnej. W ramach badań zleconych przez "Dzerkało Tyżnia" – ukraiński tygodnik społeczno-polityczny, jedno z najbardziej wpływowych czasopism na Ukrainie, Centrum Razumkowa zadało Ukraińcom pytanie: „Czy uważacie, że nadszedł czas na rozpoczęcie oficjalnych rozmów pokojowych między Ukrainą a Rosją?”

Ogółem 44 proc. respondentów odpowiedziało twierdząco.  35 proc. uważa, że ​​czas na negocjacje jeszcze nie nadszedł, a ponad jedna piąta badanych, 21 proc., nie ma wyrobionej opinii w tej sprawie.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Konflikty zbrojne
Władimir Putin podjął decyzję: wojna będzie trwała jeszcze co najmniej pół roku
Konflikty zbrojne
„Zielone ludziki” przy granicy z Estonią. Gen. Polko: Nie bądźmy jak generał Percival
Konflikty zbrojne
Donald Trump mówi o Tomahawkach dla Ukrainy. Zapowiada rozmowę z Władimirem Putinem
Konflikty zbrojne
„Financial Times”: USA od miesięcy pomagają Ukrainie namierzać cele w Rosji
Konflikty zbrojne
Izrael czeka na zakładników, Hamas na lepsze czasy
Reklama
Reklama