Pożary w pobliżu Los Angeles wymykają się spod kontroli. Co najmniej dwie osoby nie żyją

Co najmniej dwie osoby zginęły, gdy szybko rozprzestrzeniające się pożary lasów wymknęły się spod kontroli w środę w pobliżu Los Angeles. Zniszczone zostały setki budynków, spłonęły zbocza wzgórz, a władze zostały zmuszone do wydania nakazu ewakuacji około 70 000 osób.

Publikacja: 08.01.2025 21:05

Pożary w pobliżu Los Angeles wymykają się spod kontroli. Co najmniej dwie osoby nie żyją

Pożar w Altadenie

Foto: MARIO TAMA / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP

Jak informuje agencja Reutera, akcję gaśniczą utrudniały silne wiatry. Największy pożar strawił ponad 5000 akrów w Pacific Palisades, malowniczej dzielnicy w zachodniej części hrabstwa Los Angeles, pomiędzy nadmorskimi miastami Santa Monica i Malibu, w której mieszka wiele gwiazd filmowych, telewizyjnych i muzycznych.

– Zniszczonych zostało ponad 1000 budynków, powiedział szef straży pożarnej hrabstwa Los Angeles Anthony Marrone na konferencji prasowej. – Dużą liczbę poważnych obrażeń odniosła ta część mieszkańców, którzy nie zastosowali się do nakazów ewakuacji – dodał.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Klęski żywiołowe
W Teksasie wstrzymano poszukiwania ofiar powodzi w obawie przed następną
Klęski żywiołowe
Katastrofalne powodzie w Teksasie. Liczba ofiar rośnie, władze krytykowane za brak informacji
Klęski żywiołowe
Japonia szykuje się na kolejne trzęsienie ziemi. Władze apelują, by nie wierzyć w przepowiednie o końcu świata
Klęski żywiołowe
Silne trzęsienie ziemi u wybrzeży Chile i Argentyny. Ostrzeżenie przed tsunami
Klęski żywiołowe
Mjanma po potężnym trzęsieniu ziemi: Spod gruzów hotelu wydobyto żywą kobietę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama