GPW: Indeks coraz bliżej ważnego wsparcia

Słabo zaczął się maj na warszawskim rynku akcji. WIG20 odbił się od oporu 2300 pkt i zbliża się do dołka z przełomu marca i kwietnia.

Aktualizacja: 08.05.2018 10:25 Publikacja: 08.05.2018 10:22

GPW: Indeks coraz bliżej ważnego wsparcia

Foto: Fotorzepa/ Grzegorz Psujek

W ciągu trzech pierwszych sesji maja indeks dużych spółek stracił 3,4 proc. Na zakończenie poniedziałkowej sesji kurs znalazł się na poziomie 2214 pkt, a więc 22 pkt od dołka trwającego od stycznia trendu spadkowego. Pułap 2192 pkt, bo o nim tutaj mowa, stanowi teraz ważne wsparcia i najbliższą techniczną barierę. Jego przebicie będzie sygnałem do kontynuacji przeceny w segmencie blue chips. Niewiele lepiej mają się pozostałe grupy spółek. Indeks średnich konsoliduje się przy 4600 pkt, ale także pozostaje w bliskiej odległości od dołka spadkowej tendencji. Z kolei sWIG80 tydzień temu wyznaczył nowe minimum (13 884 pkt) i pozostaje pod kontrolą niedźwiedzi.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Giełda
Dzień rekordów na GPW. WIG20 od początku roku zyskał już 30 proc.
Giełda
Na GPW znów wiosna
Giełda
Krajowy rynek w oczekiwaniu na decyzję RPP
Giełda
Ciężki początek sesji nad Wisłą
Giełda
Debiuty lekko odbiły. Ale na optymizm za wcześnie
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem