Reklama
Rozwiń
Reklama

Kiepska końcówka sesji na Wall Street

Nadzieje na odreagowanie poniedziałkowych spadków spełzły na niczym. Początkowe zwyżki na koniec wtorkowego handlu na giełdach amerykańskich przerodziły się w spadki.

Publikacja: 25.08.2015 22:37

Kiepska końcówka sesji na Wall Street

Foto: Bloomberg

W początkach handlu inwestorzy ruszyli do zakupów akcji mocno przecenionych poniedziałkowymi spadkami. Główne indeksy zyskiwały ponad 2 proc. Ostatecznie na koniec dnia Dow Jones Industrial Average stracił 1,29 proc., S&P500 1,35 proc. a technologiczny Nasdaq 0,44 proc.

Nastroje na giełdach kształtują w tym tygodniu informacje z Chin. Tym razem Ludowy Bank Chin ogłosił obniżkę stóp procentowych i redukcję stopy rezerwy obowiązkowej dla banków. Kondycja chińskiej gospodarki spowodowała w poniedziałek załamanie na rynkach azjatyckich, które pociągnęły w dół światowe giełdy i ceny ropy. Indeks w Szanghaju odnotował największą stratę od ponad ośmiu lat.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Giełda
Inwestorzy w Warszawie ostrożnie podchodzą do zakupów akcji
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Giełda
Na GPW trwa przeciąganie liny
Giełda
Giełdy zareagowały na plan pokojowy. Warszawa została daleko w tyle
Giełda
Nancy Pelosi ma status legendarnej inwestorki
Giełda
Ciężki początek sesji na GPW. WIG20 ląduje na wsparciu
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama