Po wczorajszych zwyżkach przy Wall Street sesja w Azji kończyła się w mieszanych nastrojach. W Europie z rana przeważają jednak zwyżki, choć skromne. Niemiecki DAX oraz francuski CAC40 rosną po około 0,2 proc. Krajowy WIG z kolei jest 0,1 proc. nad kreską. Wśród dużych spółek najsilniejsze jest KGHM. Akcje miedziowej spółki zyskuje 2,3 proc., podążając za szybującymi cenami miedzi. Mocne są także Budimex, Orange i Kęty. Na dole tabeli mamy Cyfrowy Polsat, PGE, Pepco i CD Projekt. Dziś nastąpiło odcięcie dywidendy z ceny Santandera.

Na szerokim rynku najmocniej zyskuje Kino Polska – kurs spółki zwyżkuje o przeszło 10 proc. Najsłabsze są Tauron i Enea.

Dziś kluczowym odczytem dnia będzie raport CPI z USA za kwiecień oraz dane o sprzedaży detalicznej. „Wraz z publikacjami tych danych makro inwestorzy mogą spodziewać się skoku zmienności na rynku. W sprawie polityki monetarnej wypowie się dzisiaj kilku bankierów Fedu” - czytamy w komentarzu XTB.

Z rana kurs ropy naftowej WTI zwyżkuje o 0,55 proc., do 78,45 dolarów. O 0,2 proc. rosną notowania złota, wycenianego na 2363,5 dolara za uncję.