Reklama
Rozwiń

GPW: Walka z oporem 1800 pkt

WIG20 rozpoczął czwartkową sesję od lekkiej zwyżki. Po kwadransie notowań kurs indeksu zwyżkował o 0,6 proc. do 1800 pkt. Dziś w centrum uwagi będzie Bank Anglii.

Publikacja: 04.08.2016 09:38

GPW: Walka z oporem 1800 pkt

Foto: Rzeczpospolita

O godzinie 13-stej poznamy decyzję brytyjskich władz monetarnych dotyczącą stóp procentowych oraz programu wsparcia koniunktury. Zdaniem analityków obniżka oprocentowania o 25 pkt bazowych jest w pełni uwzględniona w cenie funta i brytyjskich aktywów. - „Super Czwartek" w Wielkiej Brytanii to dzień, w którym swoje posiedzenie oraz konferencje ma Bank Anglii, a ponadto publikowany jest kwartalny raport dotyczący inflacji. Większość spodziewa się obniżenia stopy procentowej o 25 p.b. BoE zdecydowałby się na taki krok pierwszy raz od 2009 r. Brak decyzji mógłby spowodować silne spadki na giełdach i umocnienie funta szterlinga – pisał w komentarzu Bartosz Zawadzki, szef działu analiz Admiral Markets.

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Giełda
Absolutorium nie dla Marka Dietla i Adama Młodkowskiego
Giełda
Udana końcówka rewelacyjnego półrocza na giełdzie
Giełda
Sprzyjające otoczenie to było za mało dla GPW
Giełda
Rekord indeksu S&P 500. Pomogło podpisanie umowy USA z Chinami
Giełda
Hossa w 2025 r. nie była im pisana. Giełdowi outsiderzy I półrocza
Giełda
Kapitalna sesja na GPW. WIG20 zyskał ponad 2 proc.