Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 04.01.2017 20:18 Publikacja: 04.01.2017 19:35
Ludwik Sobolewski, prezes GPW w latach 2006–2013.
Foto: Fotorzepa/Mariusz Szacho
Adam Maciejewski, prezes GPW w latach 2013–2014.
Foto: materiały prasowe
Paweł Tamborski, stał na czele giełdy w latach 2014–2015
Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński
Foto: Fotorzepa/ Piotr Małecki
Gdyby wziąć pod uwagę długość przygody ze stanowiskiem szefa GPW, to zdecydowanie najtrudniejsze pożegnanie z giełdą miał Wiesław Rozłucki, który na czele warszawskiego parkietu stał przez 15 lat. Pomimo tego, że od pożegnania Rozłuckiego z GPW minęła ponad dekada, los warszawskiej giełdy wciąż leży mu na sercu. Dał temu namacalny dowód w 2013 r., kiedy przyjął stanowisko członka Rady Giełdy i dodatkowo został jej szefem (był nim do stycznia 2016 r.).
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Mimo przeceny z początku dnia, indeksy z GPW były w stanie wybronić się przed spadkami. WIG20 zakończył ostatecz...
Inwestorzy ucieszyli się z tego, że szef Fedu zasugerował wrześniowe cięcie stóp procentowych, więc indeks Dow J...
Do łask wróciły m. in. akcje banków, które najmocniej ucierpiały w wyniku piątkowej wyprzedaży, ale to nie one c...
Nie minęły trzy tygodnie od kiedy minister finansów zachęcał do inwestycji w polskie akcje nęcąc OKI, a już na i...
Do języka potocznego przeszło nieco romantyczne powiedzenie o tym, by może jednak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.
WIG20 na półmetku sesji traci 4,6 proc. i jest już poniżej 2900 pkt. Jeszcze w czwartek był około 140 pkt wyżej....
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas