Reklama

Niedźwiedzie w przewadze na starcie

Ostatnie dwie sesje na GPW dowodzą, że kapitał na dobre znów wrócił na nasz parkiet. WIG20 dzięki imponującemu rajdowi byków bardzo zbliżył się do bariery 2100 pkt.

Publikacja: 27.01.2017 08:35

Niedźwiedzie w przewadze na starcie

Foto: Fotorzepa/Grzegorz Psujek

W jakim stylu tydzień zakończy warszawska giełda?

Czy dziś nastąpi atak na ten poziom? A może jednak inwestorzy postanowią zrealizować ostatnie zyski?

Początek notowań może wskazywać, że bardziej realny jest ten drugi sceniariusz. WIG20 na otwarciu stracił niecałe 0,2 proc. Sprawa dalszego przebiegu notowań oczywiście pozostaje kwestią otwartą. Warto przy tym zwrócić uwagę, że od niewielkiej przeceny dzień zaczęły także inne europejskie wskaźniki.

Kolejny rekord padł na giełdzie amerykańskiej. Dow Jones Industrial zyskał prawie 0,2 proc. i po pokonaniu bariery 20000 pkt dalej idzie do góry. Symboliczne zmiany zanotowały inne tamtejsze wskaźniki. S&P 500 spadł o 0,07 proc., natomiast Nasdaq stracił 0,02 proc. W centrum uwagi amerykańskich inwestorów są obecnie wyniki finansowe spółek.

Niewielka zmienność panowała też na rynkach azjatyckich. Nikkei225 urósł o 0,3 proc. Symboliczny spadek zaliczył również Hang Seng.

Reklama
Reklama

Czym dziś będą żyli inwestorzy? Patrząc na kalendarz makroekonomiczny na pierwszy plan wysuwają się dane z amerykańskiej gospodarki. Chodzi przede wszystkim o odczyt PKB za IV kwartał. Nie można także zapominać o trwającym sezonie wynikowy zarówno na giełdzie amerykańskiej, jak i na GPW.

W jakim stylu tydzień zakończy warszawska giełda?

Czy dziś nastąpi atak na ten poziom? A może jednak inwestorzy postanowią zrealizować ostatnie zyski?

Pozostało jeszcze 87% artykułu
Reklama
Giełda
Piątkowa sesja w cieniu „trzech wiedźm” i decyzji Moody`s
Giełda
Dolar na łopatkach, złoty na tym korzysta
Giełda
Polskie akcje wróciły do łask
Giełda
Gaza znika, giełda w Izraelu kwitnie
Giełda
Rosyjskie drony nad Polską. Tak zareagowała giełda, złoty i obligacje
Reklama
Reklama