GPW: WIG20 w odwrocie

Po wczorajszym silnym odbiciu, indeks blue chips rozpoczyna piątkowy handel na minusie. Kwadrans po starcie, WIG20 schodzi poniżej 2200 pkt.

Publikacja: 17.12.2021 09:21

GPW: WIG20 w odwrocie

Foto: Fotorzepa/ Grzegorz Psujek

WIG20 odbił w czwartek w imponujący sposób po środowym tąpnięciu. Przypomnijmy, że w środę indeks blue chips spadł o 2,3 proc., jednak w czwartek z lekką nawiązką odrobił straty i zyskał 2,45 proc. Dziś jednak kontrolę mają niedźwiedzie. WIG20 spada o około 1 proc., do 2192 pkt. Na plusie znajduje się tylko Mercator Medical, który drożeje o 0,8 proc. Asseco Poland jest liderem spadków i traci ponad 2 proc.

Indeksy małych i średnich spółek również są na minusie. mWIG40 spada o 0,6 proc., a sWIG80 traci 0,3 proc.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Giełda
Entuzjazm na moskiewskiej giełdzie po ultimatum Trumpa. Co tak ucieszyło Rosjan?
Giełda
WIG20 z trudem brnie na nowe szczyty
Giełda
Rynek kapitałowy dzięki innowacyjnym spółkom może wrzucić wyższy bieg
Giełda
Rynek nie przejął się listami Trumpa w sprawie ceł
Giełda
Spokojny początek tygodnia na GPW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama