Start środowej sesji był obiecujący, jednak po kilkudziesięciu minutach WIG20 cofnął się do zamknięcia z poprzedniego dnia. W gronie dużych spółek na lidera ponownie wyrasta Allegro z ponad 3-proc. zwyżką. Podobnie zyskują akcje JSW. Na zielono świecą jeszcze Mercator, Dino Polska, Asseco Poland i CD Projekt. Większość blu chips zniżkuje, ale spadki są mocno ograniczone. Ponad 1 proc. tracą tylko walory Santandera.

Co ciekawe, WIG20 po blisko godzinie handlu, mimo niewielkiej zniżki w pierwszej godzinie, plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli europejskich indeksów akcji. Nastroje na zdecydowanej większości giełd Starego Kontynentu są bardzo dobre, po rewelacyjnej sesji na Wall Street. Nasdaq zyskał około 3 proc., a S&P500 ponad 2 proc.

Na rynku walut dzień zaczyna się spokojnie. Dolar Kosztuje 4,06 zł, a euro 4,58 zł.

Inwestorzy dziś wyczekują decyzji Rady Polityki Pieniężnej dotyczącej stóp procentowych. Jak przypominają analitycy, Rada podniosła w tym roku stopy dwukrotnie - na dwóch poprzednich posiedzeniach, jednak nadal na poziomie 1,25 proc. są one niewspółmiernie niskie względem wynoszącej 7,7 proc. inflacji. "Oczywiście nie oznacza to, że Rada powinna podnieść stopy do poziomu inflacji, ale ponieważ ta jest tak znacząco powyżej celu (przypomnijmy - nadal 2,5 proc.), stopy trzeba podnosić, aby nie utrwalić oczekiwań inflacyjnych" - komentuje Przemysław Kwiecień z XTB. Rynek liczy na podwyżkę głównej stopy przynajmniej o 50 pkt baz.