Poniedziałkowe notowania w Warszawie przebiegają pod znakiem odrabiania strat po ubiegłotygodniowej korekcie. Kwadrans po starcie poniedziałkowych notowań indeks największych spółek WIG20 znajdował się ponad 0,3 proc. nad kreską. Krajowe indeksy wspierają pozytywne nastroje na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie w pierwszych minutach poniedziałkowego handlu inwestorzy zabrali się ochoczo do odkupywania przecenionych w trakcie poprzednich sesji akcji. W efekcie kolor zielony zdecydowania przeważa na giełdach Starego Kontynentu. Kupujący zyskali przewagę zarówno na zachodnioeuropejskich parkietach, jak i rynkach z naszego regionu, choć zasięg zwyżek głównych indeksów jest dość ograniczony.

Mimo przewagi pozytywnych nastrojów na krajowym rynku akcji największe spółki radzą sobie ze zmiennym szczęściem. Dobra passę kontynuują walory JSW, będąc blisko ustanowienie nowych kilkuletnich rekordów. Co istotne, zwyżce towarzyszą najwyższe na całym rynku obroty. Na celowniku kupujących znalazły się również akcje największych banków- PKO BP i Pekao, które wróciły do łask po ubiegłotygodniowej przecenie. Natomiast powodów do zadowolenia nie mają dziś posiadacze akcji Allegro i KGHM, które notowane są pod kreską. Chętnie pozbywano się także papierów spółek energetycznych.

Pozytywne nastroje zdominowały handel na szerokim rynku akcji, gdzie w poniedziałkowy poranek w przewadze były drożejące walory. Prym w tym gronie wiodą akcje ZE PAK-u, efektownie drożejąc już piątą sesję z rzędu.