Reklama
Rozwiń

#PROSTOzPARKIETU: 7 spółek polecanych przez prof. Borowskiego

Gościem piątkowego Parkiet TV był Krzysztof Borowski, prof. SGH. Ekspert nakreślił potencjalne scenariusze dla rodzimych indeksów i wytypował siedem atrakcyjnych technicznie spółek z GPW.

Publikacja: 24.03.2017 14:28

#PROSTOzPARKIETU: 7 spółek polecanych przez prof. Borowskiego

Foto: ROL

Pana ostatnia prognoza korekty w okolicy Dnia Kobiet sprawdziła się. Jakie ma pan teraz przeczucia? Czy trwające od kilku dni osłabienie to wstęp do silniejszej przeceny?

Obserwując rynki globalne widać, że siła byków zmalała. W pozytywnym scenariuszu nasz rynek powinien pozostać na obecnym poziomie dłużej niż się wszystkim wydaje. Z teorii Fal Elliotta wynika, że jesteśmy teraz przed ostatnią, piątą falą wzrostową. Ta czwarta fala, w której hipotetycznie jesteśmy, powinna być dłuższa niż druga (bardzo dynamiczna) i znacznie szersza, a więc może potrwać jeszcze miesiąc lub półtora i schłodzić rynek o kilka procent. W pesymistycznym scenariuszu na WIGu formuje się formacja wierzchołkowa RGR – mamy za sobą lewę ramię i głowę, a teraz kurs buduje ramię prawe. Przebicie w dół pułapu 58 000 pkt byłoby sygnałem do silniejszych zniżek. Na ten moment jednak trend wzrostowy jest niezagrożony. Rozważamy dwa scenariusze i ja osobiście opowiadam się za tym optymistycznym, z tym że obecna korekta może się przedłużyć. Zwłaszcza, jak spojrzymy na WIG20 w układzie tygodniowym. Tutaj MACD i Stochastic są na bardzo wysokich poziomach, co stanowi swego rodzaju żółte światło ostrzegawcze.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Giełda
Mniej na sponsoring i cele społeczne. Spółki z WIG20 ograniczają wydatki
Giełda
Tym razem bez rekordów na GPW
Giełda
Hossa przetrwa, ale zwyżki na GPW wyhamują
Giełda
WIG20 bez rekordu intra, ale z najwyższym zamknięciem w tym roku
Giełda
Allegro sprzedało obligacje za 1 mld zł