Heidrich był projektantem wszystkich banknotów obiegowych w Polsce począwszy od serii Wielcy Polacy, które obowiązywały od połowy lat 70. do denominacji dwie dekady później. Od tego czasu w obiegu są banknoty z serii Królowie i książęta Polski, również zaprojektowane przez Heidricha.

Informację o jego śmierci podał na Twitterze Marcin Kaszuba, były dyrektor ds. komunikacji Narodowego Banku Polskiegp. Według RMF FM, potwierdziła ją Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik”, z którą Heidrich współpracował od 1949 r. jako projektant okładek i ilustrator. Od 1974 r. był naczelnym grafikiem tego wydawnictwa, projektował m.in. okładki książek Ryszarda Kapuścińskiego, Tadeusza Konwickiego i Leszka Kołakowskiego.

„Prace Andrzeja Heidricha znają bez mała wszyscy Polacy. Od 40 lat każdy z nas codziennie spotyka się z jego wybitnymi grafikami” – pisał prof. Marek Belka, wówczas prezes NBP, we wstępie do wydanego w 2011 r. albumu poświęconego projektantowi polskich banknotów.

Andrzej Heidrich projektował również banknoty kolekcjonerskie, znaczki pocztowe, a także dokumenty państwowe (np. paszporty), odznaki i odznaczenia, herby, a nawet orzełki na czapkach wojskowych. Jest m.in. autorem poprawek obowiązującego dziś herbu Polski.

Przeczytaj też rozmowę z Andrzejem Heidrichem o czerwonym Waryńskim i zielonym Świerczewskim, odrzuceniu Chopina i polskich królach na polskich banknotach, opublikowaną w "Rzeczpospolitej" w grudniu 2010 r.