Odłożenie przyjęcia euro na dalszą przyszłość popiera 22 proc. badanych. Tyle samo uważa, że Polska nigdy nie powinna przyjmować wspólnej waluty.
Ponad połowa (52 proc.) respondentów jest przekonanych, że "wcześniej czy później" na wprowadzeniu euro polska gospodarka skorzysta. Przeciwnego zdania jest 29 proc. badanych.49 proc. respondentów uważa, że wejście do strefy euro poprawi sytuację ludzi. 39 proc. jest przekonanych, że ją pogorszy.Jednak na pytanie o to, czy przyjęcie europejskiej waluty poprawi sytuację samego respondenta, tylko 24 proc. udzieliło odpowiedzi twierdzącej. Prawie dwukrotnie więcej badanych (41 proc.) uważa, że euro w Polsce ich osobistą sytuację pogorszy. Zdaniem 17 proc. nie miałoby to na nią wpływu.
Polski rząd chce, aby w 2011 r. Polska spełniała kryteria tzw. konwergencji (zbliżenia), co oznacza, że moglibyśmy przyjąć euro 1†stycznia 2012 r.
Sondaż TNS OBOP zrealizowano między 8 a11 stycznia na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1005 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.