Minister spotkał się dzisiaj z premierem Donaldem Tuskiem i podsumował 100 dni kadencji swojego resortu.
Rząd założył w budżecie na 2012 r. wzrost PKB na poziomie 2,5 proc.
Dobra kondycja gospodarcza, jak podkreślił minister, wynika z lepszych niż oczekiwano wstępnych danych o PKB za 2011 r. (wzrost o 4,3 proc.) oraz lepszych prognoz dla wzrostu gospodarczego w strefie euro i Niemczech.
W ocenie premiera Donalda Tuska realizacja budżetu państwa na 2012 rok z deficytem na poziomie 35 mld zł i wzrostem PKB o 2,5 proc. nie jest zagrożona.
- Z raportu ustnego dotyczącego stycznia i połowy lutego przygotowanego przez ministra Rostowskiego, wszystkie dane wskazują na to, że realizacja budżetu tak jak go zaplanowaliśmy na 2012 rok nie będzie zagrożona. Nie ma żadnych przesłanek, żadnych sygnałów, które kazałyby nam się obawiać, że cele jakie wyznaczyliśmy na 2012 rok, były zagrożone - powiedział premier.
Jak powiedział premier, od czasu prac nad budżetem, nie pojawiło się nic, co mogłoby poddać w wątpliwość parametry, jakie rząd przyjął w ustawie budżetowej.
Rząd chce w tym roku obniżyć deficyt sektora finansów publicznych poniżej 3 proc. PKB.
O godz. 14 minister finansów przedstawi raport „Finanse publiczne w Polsce w okresie kryzysu", który zaprezentowany został premierowi Donaldowi Tuskowi.