Emisja Euro-Vatu, producenta smarów, planowana jest na przełom pierwszego i drugiego kwartału 2011 r. Spółka, która planuje przejęcia na Węgrzech, w Czechach i w Polsce, zamierza pozyskać od inwestorów 2 – 4 mln euro.

[wyimek]147 mln zł wynosi łączna wartość rynkowa dwóch czeskich firm na NC[/wyimek]

Słowaków na NewConnect zamierza wprowadzić polska firma doradcza Inwestexpert Corporate Finance. Jej władze zapowiadają, że w ciągu roku na małej giełdzie może się pojawić jeszcze jedna słowacka spółka. Dotąd finansowanie przez giełdę nie było popularne wśród słowackich firm. W historii tamtejszego rynku kapitałowego jedyną ofertę publiczną przeprowadziło Asseco Slovakia, notowane w Warszawie. Próbuje to zmienić także GPW, której przedstawiciele dziś namawiają w Bratysławie do giełdowego debiutu w Polsce.

Warszawski parkiet mocno promuje się też w Czechach. Na głównym rynku oraz na NewConnect są obecnie notowane cztery tamtejsze firmy: Pegas Nonwovens, CEZ oraz Photon Energy i BGS Energy Plus (dwie ostatnie na małej giełdzie). Z naszych informacji wynika, że w tym roku na warszawski rynek alternatywny trafią kolejne czeskie spółki. Producenta materiałów budowlanych oraz fundusz inwestujący w filmy do końca grudnia zamierza wprowadzić na NC firma CMS Corporate Management Services.