1. W piątek mieszkańcy podwarszawskich gmin na wysokości miejscowości Oddział nieopodal Radziejowic zablokowali krajową ósemkę, by w ten sposób zaprotestować przeciwko zmianie trasy linii 400 kV, która z nowego bloku w Kozienicach ma dostarczać prąd w okolice Warszawy. Na temat protestu i tworzonej linii porozmawiam z Tomaszem Drelichowskim, prezesem Stowarzyszenia Otwarta Brama.

2. Temat kolejnej rozmowy będzie również zahaczał o sprawy energetyczne. Moim gościem będzie Rafał Bobkiewicz, radca prawny i Manager w Rödl & Partner, z którym podyskutuję na temat odszkodowań dla firm zagranicznych które zainwestowały w farmy wiatrowe w Polsce i po zmianie przepisów ich biznes stał się mało opłacalny.

3. W niedziele w Janowie Podlaskim odbyła się doroczna aukcja koni arabskich Pride of Poland. Sprzedano 16 z 31 wystawionych koni za łączną kwotę 1,7 mln euro. To znacznie poniżej oczekiwań, Agencja Nieruchomości Rolnych planowała z tegorocznej aukcji pozyskać 2-2,5 mln euro. O tegorocznej aukcji porozmawiam z Markiem Szewczykiem, byłym redaktorem naczelnym Konia Polskiego, autorem znanego bloga hipologika.pl