WIG20 idzie za ciosem i po udanej sesji w środę, w czwartek od rana kontynuuje zwyżki. Indeks otworzył się w okolicach 2260 pkt i wokół tego poziomu spędza pierwszą godzinę handlu. Co ciekawe, WIG20 wspiął się najwyżej od ponad tygodnia. Liderem w gronie krajowych blue chips jest PKN Orlen, zwyżkujący o 2,5 proc. po opublikowaniu wyników. Za nim plasuje się CD Projekt, wokół którego pojawiły się spekulacje na temat przejęcia przez Netflix. Producent gier również zyskuje około 2,5 proc. na otwarciu. Mocne są jeszcze JSW, Allegro oraz KGHM. Kilka spółek świeci na czerwono jednak spadki nie są znaczące. Najsłabszy - Mercator - traci ponad 1 proc. Z kolei indeksy małych i średnich spółek nieco odstają od WIG20 i zaczynają dzień nieco poniżej punktu zamknięcia z poprzedniego dnia.

Wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się dla S&P500 neutralnie, z kolei Nasdaq zyskał 0,4 proc. Od rana w Europie nastroje są pozytywne. Zdecydowana większość głównych indeksów świeci na zielono, choć niemiecki DAX startuje dość niemrawo, od zwyżki o 0,18 proc.

Wydarzeniem środy było posiedzenie Fedu, na którym inwestorzy nie usłyszeli konkretów co do zacieśnienia polityki monetarnej. " Fed nadal nie widzi nawet potrzeby zasugerowania terminu rozpoczęcia ograniczania dodruku pieniądza. Po czerwcowym posiedzeniu wydawało się, że być może chociaż w tej kwestii zapanuje większa jasność - nie chodziło o zmiany, ale o przedstawienie terminu bądź okoliczności takiej zmiany. Nic takiego jednak nie padło - Powell swoją energię poświęcił na przekonywanie, że prowadzona polityka jest odpowiednia, a inflacja jest przejściowa" - komentuje z rana Przemysław Kwiecień z XTB.

Na rynku walut złoty umacnia się do dolara do 3,86 zł, a do euro do 4,58 zł. W ostatnich dniach bitcoin mierzy się z poziomem 40000 dolarów i ma problemy z jego przebiciem. Z rana jest wyceniany na 39973 dolary.

Na rynku surowców nieco zyskuje złoto, do 1816 dolarów za uncję. Ropa naftowa WTI drożeje do 73 dolarów za baryłkę.