, właściciel znanej wyszukiwarki miał prowadzić rozmowy z amerykańskimi operatorami komórkowymi
Verizon Wireless
i
Sprintem
Aktualizacja: 04.04.2014 15:39 Publikacja: 04.04.2014 15:39
, właściciel znanej wyszukiwarki miał prowadzić rozmowy z amerykańskimi operatorami komórkowymi
Verizon Wireless
i
Sprintem
ws. zakupu pojemności ich sieci. Według nieoficjalnych informacji, powtarzanych m.in. przez serwis Mobileworldlive.com, Google ma bowiem plan, aby uruchomić własne usługi telefonii mobilnej.
Rozmowy z amerykańskimi operatorami miały toczyć się na początku 2013 roku, jak i w pierwszych miesiącach bieżącego roku.
Informacje są szczątkowe, ale wynikałoby z nich, że Google myśli o oferowaniu usług komórkowych, tam, gdzie już oferuje dostęp do Internetu w technologii światłowodowej.
Jak na razie są to tylko w dwóch liniach metra w USA, ale gigant informuje na stronie internetowej, że rozpoczął rozmowy z kolejnymi 34 miastami.
Sieć bezprzewodowa mogłaby składać się z sieci WiFi uruchomionej na infrastrukturze światłowodowej, a poza jej zasięgiem użytkownicy korzystaliby z przepustowości partnerów infrastrukturalnych Google.
Czy scenariusz się potwierdzi można się zastanawiać. Tym bardziej, że Google jest podejrzewany o plany wejścia na rynek telefonii mobilnej w formie MVNO od lat. W 2011 r. hiszpańska prasa uważała, że to właśnie Półwysep Iberyjski miałby być telekomunikacyjnym poligonem wyszukiwarki. Z kolei w 2007 r. media informowały, że Google może uruchomić joint venture z O2 w Wielkiej Brytanii.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
, właściciel znanej wyszukiwarki miał prowadzić rozmowy z amerykańskimi operatorami komórkowymi
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Willow w ciągu około 5 minut wykonał zadanie, które jednemu z najszybszych superkomputerów świata – Frontier, zajęłoby 10 septylionów lat, co można zapisać jako 10 000 000 000 000 000 000 000 000 lat.
Nie Robert Lewandowski ani nawet Messi czy Ronaldo, lecz algierska bokserka okazała się najczęściej wyszukiwanym w sieci sportowcem.
Mapy Google będą pokazywać raporty o zdarzeniach drogowych nie tylko od użytkowników tej aplikacji, ale również od osób korzystających z Waze. Dzięki temu użytkownicy map mają być lepiej poinformowani o tym, co dzieje się na drodze. Również jeśli chodzi np. o obecność kontroli drogowych.
Właściciel największej wyszukiwarki internetowej świata, ma na pieńku z Donaldem Trumpem. Czy jednak prezydent elekt wystąpi o podział firmy, która może być potężną bronią przeciw Pekinowi?
Jest poniedziałek, 25 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek podsumowuje kluczowe wydarzenia gospodarcze.
W popularnej nawigacji od Google będzie można zgłaszać opóźnienia występujące w komunikacji publicznej. Nowa funkcja w Mapach Google ma pojawić się najpierw w Stanach Zjednoczonych, ale z czasem ma być udostępniona także w innych krajach.
To może być prawdziwa rewolucja na rynku internetowych przeglądarek. Regulatorom w USA nie podoba się monopolistyczna pozycja Google'a i koncern może zostać zmuszony do pozbycia się części biznesu.
6 listopada 2024 roku na PGE Narodowym odbędzie się Google Cloud Summit Poland 2024. To jedno z największych wydarzeń w Polsce i naszej części Europy poświęcone technologiom chmurowym i sztucznej inteligencji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas