Zgłosiło się 35 galerii, w tym 15 zagranicznych: z Austrii, Białorusi, Chin, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii. Z polskich galerii będą np. Esta z Gliwic, Galeria Socato z Wrocławia oraz portal rynku sztuki Artinfo.pl. Organizatorem IAFwarsaw jest spółka Art Fair, a partnerem m.in. Photo Culture i Audi Polska.
Galeria Contini Art z Londynu przywiezie prace m.in. Roberta Indiany oraz polskiego rzeźbiarza Igora Mitoraja. Alludo Room Gallery z Austrii reprezentuje nowojorską artystkę multimedialną Rachel Libeskind. PostModern Art Gallery z Ukrainy pokaże obrazy abstrakcjonisty Andrieja Siderskiego. Prace m.in. Bogdana Vladuta, rumuńskiego twórcy fotografii i malarstwa, zostaną przywiezione przez Funnel Contemporary Art z Rumunii.
Targi będą miały interdyscyplinarny charakter. Zostanie zaoferowane również nowoczesne wzornictwo, np. dzieła Oskara Zięty.
Jesienią Warszawskie Targi Sztuki organizuje dom aukcyjny Rempex (www.rempex.com.pl). W 2015 roku odbyła się 13. edycja. Od lat marszandzi i kolekcjonerzy postulowali zorganizowanie w Warszawie dodatkowych targów wiosną.
Targi to nie tylko doraźne dochody ze sprzedaży, ale także budowanie rynku, docieranie do nowych klientów, edukowanie ich. Oprócz imprezy handlowej odbędą się liczne wydarzenia towarzyszące, m.in. dyskusje lub wykłady o kolekcjonerstwie i inwestowaniu w sztukę.