Aktywa niematerialne odgrywają kluczową rolę we współczesnym biznesie. Szacunkowo odpowiadają za nawet 90% wartości największych przedsiębiorstw. I choć nie da się ich w pełni kontrolować, można opierać na nich przewagę konkurencyjną. Wciąż mamy jednak problem z ich identyfikacją i wyceną, czego efektem jest niewykorzystywanie ich pełnego potencjału.

Open Eyes Economy on Tour po raz kolejny zagości w Poznaniu. To okazja, by zaprezentować innowacyjne podejście do tak ważnej, a jednocześnie kłopotliwej kwestii. Jak zarządzać własnością intelektualną oraz relacjami z zatrudnionymi i klientami? W jaki sposób zadbać o zrównoważony rozwój firmy? I dlaczego to pracownik jest podstawową jednostką aktywów niematerialnych? Zaproszeni goście postarają się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań, prezentując nowatorskie rozwiązania. Istotnym elementem wydarzenia będzie również networking, ułatwiający przedsiębiorcom i przedstawicielom świata nauki sprawną wymianę informacji oraz zasobów.

- Tradycyjne systemy ochrony własności intelektualnej stają się kompletnie nieprzydatne i nieadekwatne. Co najwyżej większości graczy pozwalają minimalizować straty wywołane działaniem „patentowych trolli”. Działanie tych trolli to zresztą jaskrawy przykład intelektualnego pasożytnictwa – twierdzi prof. Jerzy Haunser, współtwórca ruchu Open Eyes Economy.

Organizatorzy konferencji zaprosili na nią ekonomistów, praktyków biznesu oraz przedstawicieli nauki i organizacji pozarządowych. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się m.in. Edyta Kalińska z BDO, biegły rewident, prowadzi doradztwo związane z rachunkowością i finansami; Ewa Sowińska z Polskiej Izby Biegłych Rewidentów, biegły rewident, współpracuje z przedsiębiorcami w obszarze humanizowania biznesu; dr Barbara Stepnowska, MBA Politechniki Gdańskiej, współtwórczyni programu Innovation Hub for Humanities; dr Bartłomiej Biga z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, prawnik i ekonomista, zajmujący się aktywami niematerialnymi, Wojtek Ławniczak, doradca specjalizujący się w rozwoju czy prof. Jerzy Haunser. Spotkanie przygotowano przede wszystkim z myślą o przedsiębiorcach zainteresowanych nowinkami branżowymi, a także naukowcach oraz samorządowcach.

Open Eyes Economy on Tour to cykl konferencji, seminariów i spotkań odbywających się w Polsce i za granicą, poświęconych idei ekonomii wartości, która opiera się m.in. na zrównoważonym rozwoju i zaufaniu. Zwieńczeniem całorocznej trasy jest Open Eyes Economy Summit – kongres odbywający się od kilku lat w Krakowie. Jego czwarta edycja odbędzie się 19–20 listopada 2019.

Konferencja: „Niewidzialne, niemierzalne, ale kapitalne. Aktywa niematerialne firm.”
ul. Młyńska 12, Centrum Konferencyjne Młyńska 12 w Poznaniu, godz. 10.00

Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji na: https://oees.pl/poznan0606.

Projekt „Małopolska Open Eyes Economy Hub – promocja zagraniczna małopolskich FIRM-IDEI”, w ramach którego odbywa się konferencja, jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.