Jako pierwszy o tym, że Bill Gates zamówił superjacht Aqua podał dziennik "Sunday Telegraph". Teraz jednak projektant jachtu, Sinot, zdementował te informacje w rozmowie z BBC. Jak zaznaczyła firma, innowacyjny superjacht Aqua napędzany wodorem jest na razie w fazie konceptu, a Sinot nie otrzymał żadnego zamówienia od Billa Gatesa. 

Skąd więc wzięły się te informacje w mediach? Nie od dziś wiadomo, że Bill Gates interesuje się superjachtami, które niejednokrotnie wynajmował dla rodziny. Niewykluczone więc, że współzałożyciel Microsoftu zapragnie kupić jeden na własność. Multimiliarder inwestował także w projekty dotyczące nowych technologii i energetyki, a superjacht Aqua z pewnością do takich należy. 

Zgodnie z projektem zaprezentowanym po raz pierwszy w 2019 roku w Monako, jacht ma się składać z pięciu pokładów i dawać miejsce dla 14 gości oraz 31-osobowej załogi. Będzie on także posiadać basen, lądowisko dla helikopterów, spa i siłownia. Superjacht zasilany będzie wodorem i ma być również wyposażony w paleniska na biopaliwo żelowe, dzięki którym nie trzeba będzie ogrzewać się drewnem lub węglem. 

Więcej na: Business insider Polska