10 maja w Kielcach rozpoczyna się 17-ta edycja tego wydarzenia. Przedstawiciele firm budowlanych i powiązanych z branżą budowlaną spotkają się jak co roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Impreza odbędzie się na powierzchni 90 tys. m kw. i potrwa do 13 maja. W ubiegłym roku do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjechali przedstawiciele ponad 700 firm nie tylko z Polski, ale m.in. z Austrii, Belgii, Chin, Francji, Hiszpanii, czy Szwajcarii. Targi Autostrada Polska są drugą co do wielkości tego typu imprezą w Europie. Wydarzenie jest okazją do zaprezentowania oferty firm potencjalnym klientom, nawiązania kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń. – Dla wielu firm obecność w Kielcach to możliwość zaistnienia w branży  lub umocnienia pozycji na rynku – mówi Bernard Michalczewski, prezes wypożyczalni sprzętu budowlanego Cramo.

Targi dedykowane są stricte pod budownictwo drogowe. Zostaną na nich zaprezentowane zarówno oferty produktów jak i usług niezbędnych przy tego rodzaju inwestycjach. W Kielcach pojawiają się ponadto doradcy finansowi, producenci oprogramowania czy dealerzy pojazdów transportowych. Wydarzenie daje też możliwość udziału w konferencjach tematycznych, m.in. dotyczących obniżenia poziomu hałasu na budowach i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dla przedsiębiorców, którzy nie zdążyli zarejestrować się przez Internet wstęp na Targi jest płatny: 15 zł za bilet normalny i 7 zł za ulgowy.

Równolegle do Targów Autostrada odbędą się VII Międzynarodowe Targi Infrastruktury TRAFFIC-EXPO oraz XIII Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD