Reklama

Dyplomy dla najlepszych wśród samorządowców

Ważne jest nie tylko administrowanie publicznym mieniem, ale przede wszystkim kreowanie lokalnego rozwoju i angażowanie w te procesy mieszkańców.

Publikacja: 02.09.2014 11:46

"Lider samorządu 2014" to konkurs organizowany przez „Rzeczpospolitą" oraz Forum Ekonomiczne w Krynicy.

Kapituła konkursu, pod przewodnictwem Jerzego Buzka, byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, stara się wskazać tych samorządowców, któ- rzy najlepiej realizują ideę społeczeństwa obywatelskiego.

Doskonale zarządzają finansami, efektywnie rozbudowują gminną infrastrukturę, dbają o jakość oferty oświatowej i kulturalnej, współpracują z innymi samorządami i organizacjami pozarządowymi, rozwijają lokalną przedsiębiorczość i przyciągają inwestorów itp. W sumie konsekwentnie realizują program zrównoważonego rozwoju zarówno małej gminy, jak i wielkiego miasta.

Najważniejsze jednak, że robią to, opierając się na autentycznym dialogu z mieszkańcami. Wsłuchują się w głos lokalnej społeczności i starają się coraz bardziej angażować ją w życie samorządu. Są dla mieszkańców prawdziwymi liderami, a nie urzędnikami zawiadującymi gminnym mieniem.

W tym roku na uroczystej gali wyróżnienia Lider Samorządu zostaną wręczone po raz czwarty. W poprzednich edycjach laureatami zostali m.in. Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, Ryszard Grobelny, prezydent Poznania, Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego, czy Marian Buras, wójt Morawicy.

Reklama
Reklama

Dom Forum Sala Koncertowa 3 września, 20.00

Biznes
Orange Polska pokazał wyniki i podniósł cel na 2028 rok
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Biznes
Szef Sierpnia 80 o przyszłości JSW: „Tym sposobem spółki nie uratujemy”
Biznes
Ekspert: Grupy ransomware działają jak firmy, za przyzwoleniem Rosji czy Białorusi
Biznes
Firmy wracają do rekrutacji, rozmowy w Genewie, niemiecka gospodarka bez paliwa
Materiał Promocyjny
Ikona miejskiego stylu życia w centrum Gdańska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama