Reklama
Rozwiń

Inter Cars uporał się ze skutkami cyberataku

Systemy teleinformatyczne dystrybutora części samochodowych odzyskały podstawową sprawność operacyjną po ubiegłotygodniowej awarii.

Aktualizacja: 03.07.2017 11:40 Publikacja: 03.07.2017 10:54

Inter Cars uporał się ze skutkami cyberataku

Foto: PAP, Marcin Obara

Z sobotniego komunikatu Inter Carsu wynika, że systemy sprzedażowe spółki i jej podmiotów zależnych działające na 16 rynkach geograficznych odzyskały podstawową sprawność operacyjną. - Aktualnie trwają prace zmierzające do przywrócenia pełnej funkcjonalności wszystkich systemów teleinformatycznych grupy kapitałowej Inter Cars - wyjaśniono.

W ubiegłą środę Inter Cars ujawnił, że jej systemy sprzedażowe grupy przerwały działanie w wyniku zakłócenia funkcjonowania systemów teleinformatycznych, co zostało prawdopodobnie spowodowane międzynarodowym atakiem hakerskim. W efekcie zablokowana została część systemów informatycznych firmy, co uniemożliwiło normalne prowadzenie działalności sprzedażowej. O sprawie spółka poinformowała polskie organy ścigania.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Rząd nie wyklucza wyłączenia X w Polsce przez skandaliczne wpisy Groka
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Biznes
Norwegia wyrzuciła rosyjskich rybaków ze swoich wód. Stanowili zagrożenie
Biznes
Giełdowe spółki wolne od pozwów synów Zygmunta Solorza
Biznes
Polska bezbronna wobec dronów, negocjacje UE-USA, możliwe spadki cen mieszkań
Biznes
Kina podsumowują pierwsze półrocze. Nawet „Minecraft” nie pomógł