Cel dla MBDA: kontrakty w Polsce

Europejski producent pocisków rakietowych MBDA ustalił sobie za cel średnio- i długoterminowy zdobywanie kontraktów w Polsce — oświadczył jego prezes Antoine Bouvier, po wybraniu przez Warszawę amerykańskich Patriotów i po szermierce słownej prezydenta Francji z polskim rządem

Aktualizacja: 20.09.2017 08:22 Publikacja: 20.09.2017 07:50

Cel dla MBDA: kontrakty w Polsce

Foto: Bloomberg

Polska ogłosiła na wiosnę o wyborze 8 systemów obronnych Patriot produkcji Raytheona, kontrakt o wartości 7,6 mld dolarów odrzucając system Aster produkowany przez spółkę Airbsua, BAE Systems i Leonardo. W 2016 r. Polska anulowała zakup caracali Airbusa.

- Oczywiście będzie to bardziej skomplikowane, ale jesteśmy bardzo zdeterminowani — oświadczył szef MBDA na spotkaniu z dziennikarzami piszącymi o przemyśle lotniczym i kosmicznym zrzeszonymi w AJPAE. — Zatem to będą nasze cele, które nie są krótkoterminowe, ale średnio- i długoterminowe — dodał.

Odbierz 20 zł zniżki - wybierz Płatności Powtarzalne

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu
Biznes
Po ostatnich awariach X Elon Musk obiecuje powrót do pracy w swoich firmach 24/7
Biznes
Czarnogórskie biznesy Olega Deripaski. Sankcje są, ale układy też
Biznes
Demograficzne wyzwania Polski: dzietność, migracje i przyszłość gospodarki
Biznes
Dodatkowe 26 mld zł na obronność zatwierdzone. Zgoda KE dla Polski
Biznes
Adam Bodnar i Leszek Balcerowicz na konferencji TEP