Captor Therapeutics już na giełdzie

Akcje biotechnologicznej spółki w ofercie publicznej cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Jak przebiega debiut?

Publikacja: 19.04.2021 09:51

Captor Therapeutics już na giełdzie

Foto: Bloomberg

Kurs akcji Captor Therapeutics wzrósł na otwarciu poniedziałkowej sesji o 1,2 proc. do 174 zł. Z kolei kurs praw do akcji spadł o 0,9 proc. do 170,50 zł.

- Oferta publiczna i debiut to bardzo ważny krok w rozwoju naszej spółki. Parę lat temu mieliśmy wizję nowego sposoby leczenia i odkrywania leków. Szczególnie dla pacjentów, którzy cierpią na choroby autoimmunologiczne i nowotworowe, które nie doczekały się jeszcze skutecznych leków. Dziś mamy kulminację kilku lat ciężkiej pracy. Dopiero się rozpędzamy, będziemy się dalej rozwijać. Mamy „silnik" i „paliwo" do dalszego rozwoju. IPO naszej spółki świadczy o dojrzałości polskiego rynku kapitałowego - powiedział podczas dzisiejszego debiutu prezes Captora, Tom Shepherd.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Biznes
Podcast "Twój Biznes": Zawieszenie broni na Bliskim Wschodzie, reformy w Niemczech i plany Enei
Biznes
Szef sieci Play: Mamy ambicje przegonić Orange
Biznes
Guntram B. Wolff: Ryzykujemy przepłacanie za obronność
Biznes
Atak Iranu, Ormuz i bezpieczeństwo energetyczne, brytyjska strategia przemysłowa
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Biznes
Będzie likwidacja raportów? Mamy głos ministerstwa