Aukcja odbyła się w nowojorskim oddziale Sotheby's. Na sprzedaż wystawiono ponad 300 przedmiotów należących do aktora i jego drugiej żony Marshy Garces Williams.

Najdroższym przedmiotem sprzedanym na aukcji była grafika szwajcarskiego artysty Adolfa Wolfli'ego "Der San Salvathor", która została sprzedana za 795 tys. dolarów.

Za 735 tys. sprzedano dzieło Banksy'ego "Happy Choppers" z 2006 roku. Robin Williams miał kila dzieł tego ulicznego artysty. Wśród sprzedanych dzieł była też instalacja polskiej artystki Magdaleny Abakanowicz "CAMINANDO", która poszła za 471 tys. dolarów.

Całość sprzedano za 6,1 mln dolarów. Dom aukcyjny szacował,  że uda się kolekcje zlicytować za 4,6 mln dolarów.

Wśród sprzedanych przedmiotów były też meble, walizy podróżne, torby, torebki, wieczne pióra i zegarki, a także biżuteria i liczne nagrody Robina Williamsa, m.in. Złoty Glob za "Good morning Vietnam", "Pani Doubtfire" oraz "Fisher King". Sprzedano też fotosy, plakaty i pamiątki oraz rekwizyty z filmów, w których grał Robin Williams. Sprzedano także imponującą kolekcję kilkudziesięciu rowerów należących do aktora.

Zyski z aukcji zostaną przeznaczone na wsparcie wyższej szkoły aktorsko-muzycznej The Juilliard School w Nowym Jorku, gdzie ustanowiony zostanie program stypendialny noszący nazwę od nazwiska Robina Williamsa. Aktor był absolwentem tej szkoły. Część pieniędzy otrzyma także Wounded Warrior Project, organizacja non-profit pomagająca weteranom oraz fundacja Challenged Athletes, wspierającej osoby z upośledzeniami ruchowymi, które chcą uprawiać sport.

Robin Williams - jeden z najpopularniejszych aktorów Hollywood i laureat Oscara, popełnił samobójstwo w 2014 roku w wieku 63 lat. Za role w filmie „Buntownik z wyboru" otrzymał Oskara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy.