Reklama
Rozwiń

Belgia wybierze Lockheeda, a nie Eurofightera

Belgia powinna do końca miesiąca zdecydować, jakie samoloty zastąpią wyeksploatowane F-16 i zdaniem ekspertów wybierze F-35 Lockheeda Martina a nie Typhoona Eurofightera,

Publikacja: 21.10.2018 15:50

Belgia wybierze Lockheeda, a nie Eurofightera

Foto: Adobe Stock

Wyboru zamówienia za kilka miliardów dolarów spodziewano się w lipcu przed szczytem, NATO w Brukseli, ale odroczono go z racji wyborów samorządowych 14 października i po pojawieniu się raportu, który wywołał zamieszanie sugerując, że okres eksploatacji F-16 można by wydłużyć.

Stany na prośbę Belgów przedłużyły o 2 tygodnie do 31 października warunki oferty dotyczące 34 myśliwców F-35 — podała strona amerykańska. Kolejne odroczenie zamówienia mogłoby spowodować zmianę proponowanej ceny — dodano.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Biznes
Elity Gazpromu prały pieniądze w Portugalii. Lizbona zaostrzy kary
Biznes
Miliardy na światłowody w Polsce. Hurtowy operator skusił banki
Biznes
Słowacja i Węgry blokują sankcje, suwerenność cyfrowa UE i spadek cen mieszkań
Biznes
NATO wzmacnia swoją północ. Gdzie pojawią się kolejne wojska sojuszników?
Biznes
Rekordowa liczba odwiedzających Warszawę