Współpraca między firmami związana jest z wprowadzeniem od tego miesiąca nowej usługi Poczty Polskiej - przewozów paletowych. Z giełdy korzystać będzie 10 oddziałów operatora pocztowego w całej Polsce.

Wejście na giełdę logistyczną ma być dla Poczty szansą na szybkie pozyskanie klientów na nową usługę. Z kolei dla użytkowników giełdy to szansa na zwiększenie oferty przewozowej. Operator pocztowy dysponuje ponad 4 tys. taborów o ładowności od 1 do 24 ton. - W nowym narzędziu cenimy sobie całodobowe wsparcie techniczne, możliwość negocjacji cen oraz, co jest niezmiernie praktyczne, otrzymywanie jednej faktury dla całego przedsiębiorstwa – mówi Piotr Mierzejewski, z Centrali Centrum Logistyki operatora.

Wersja Europejskiej Giełdy Transportowej Trans Pro została stworzona dla dużych firm – pomaga w zarządzaniu większą ilością oddziałów i wspomaga komunikację między nimi dzięki wspólnemu dla wszystkich oddziałów panelowi administracyjnemu. Umożliwia też tworzenie spersonalizowanej bazy stałych klientów.