Reklama

Górnicy mają receptę na tańszy węgiel i życzenia dla Piechocińskiego

Wraz z barbórkowymi życzeniami do Wicepremiera Janusza Piechocińskiego, Ministra Gospodarki trafiła recepta od związkowców z Sekcji Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność nie tylko na uratowanie, ale nawet na rozwój i ekspansję polskiego górnictwa w UE.

Publikacja: 04.12.2013 14:04

Janusz Grajcarek, Przewodniczący Sekcji Górnictwa i Energetyki skierował do Wicepremiera Piechocińskiego specjalny list, w którym domaga się, aby ten nakazał szefom węglowych spółek znaczne zwiększenie wydobycia węgla kamiennego.

- Rozwiązanie jest proste. Przy większym wydobyciu węgla zmniejsza się jego koszt jednostkowy. Wtedy zmniejszą się też koszty wytwarzania energii i będzie więcej chętnych na kupno naszego węgla – wyjaśnia Grajcarek.

Jego zdaniem w kraju, ale też na rynku UE jest dużo miejsca na węgiel z Polski.

- Rocznie unia sprowadza około sto siedemdziesiąt milionów ton węgla, jeśli nasz będzie tańszy możemy wygrać konkurencję na rynku – dodaje Grajcarek.

Jednocześnie związkowcy sprzeciwiają się zwolnieniom w kopalniach, bo to ich zdaniem nie uratuje dochodowości zakładów.

Reklama
Reklama

Teraz górnicy czekają na odpowiedź z resortu gospodarki.

Piechociński: Nie będziemy zamykać kopalń

Biznes
Rosną mury na granicach UE z Rosją. Łotwa właśnie zakończyła budowę
Materiał Promocyjny
Bankowe konsorcjum z Bankiem Pekao doda gazu polskiej energetyce
Biznes
Podsumowanie roku: wzrost PKB, giełdowa hossa i stopy procentowe w dół
Biznes
Małpki wracają do gry. System kaucyjny może objąć kolejne opakowania
Biznes
Dzieci Zygmunta Solorza przejęły władzę w Cyfrowym Polsacie. Wielkie roszady
Materiał Promocyjny
Technologie, które dziś zmieniają biznes
Biznes
Przed rynkiem kapitałowym wciąż jeszcze dużo pracy
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama