Reklama

500 mln euro na nowe silniki Alfy Romeo

Fiat Chrysler Automobiles zainwestuje ponad 500 mln euro w produkcję 2 nowych silników dla samochodów Alfa Romeo w ramach planowanego odrodzenia tej marki.

Publikacja: 09.04.2015 16:03

500 mln euro na nowe silniki Alfy Romeo

Foto: Bloomberg

Alfa Romeo jest zasadniczą częścią ambitnego planu zainwestowania w ciągu 5 lat 48 mld euro w rozwój całej grupy. FCA przeznaczy 5 mld euro na zwiększenie sprzedaży samochodów Alfy ponad  pięciokrotnie do 400 tys. w 2018 r., na nowe 8 modeli i na zwiększenie tempa produkcji.

Silniki będą powstawać w fabryce Fiata w Termoli na południu Włoch, jeden 4-cylindrowy  o podwyższonych osiągach, drugi będzie pochodną 6-cylindrowej jednostki stosowanej w Ferrari, zaprojektowaną specjalnie dla Alfy.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Biznes
Elektrim znowu przedmiotem sporu. Zygmunt Solorz będzie go bronić przed dziećmi
Biznes
Największa stocznia wojenna Rosji bez pieniędzy na działalność
Biznes
Banki chcą osobistej rozmowy z założycielem Polsatu
Biznes
Niemcy intensywnie kupują sprzęt dla wojska
Biznes
Austria zlicytuje rosyjski majątek. Pieniądze dostanie Naftogaz
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama