Reklama
Rozwiń

Ropa płynie już rurociągiem "Przyjaźń"

W poniedziałek po południu wznowiono dostawy ropy naftowej do bazy PERN "Przyjaźń" w Adamowie przy granicy z Białorusią. Tłoczenie surowca odbywa się już normalnie - poinformował PAP rzecznik PERN Roman Góralski.

Publikacja: 27.04.2015 18:22

Ropa płynie już rurociągiem "Przyjaźń"

Foto: Bloomberg

Wcześniej PERN informował, że w poniedziałek o godz. 10. zostało wstrzymane tłoczenie ropy naftowej rurociągiem „Przyjaźń" z Białorusi do bazy w Adamowie. Spółka podawała, powołując się na przedstawicieli koncernu Transniefti, że "przyczyną przerwy w dostawach surowca" była "awaria rurociągu na terenie Białorusi, która jeszcze dziś powinna zostać usunięta".

PERN zapewniał jednocześnie, że dwie polskie rafinerie - PKN Orlen i Grupy Lotos oraz dwie niemieckie rafinerie - PCK Schwedt i Mider Spergau "są zaopatrywane bez przeszkód z zapasów" zgromadzonych w magazynach spółki. Po południu PERN podał, że dostawy do bazy w Adamowie odbywają się już bez zakłóceń.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Trump wysyła listy i grozi BRICS, polskie firmy liderami AI, paraliż w Rosji
Biznes
Benefit Systems na rynku wellbeing: przepis na skalowalny sukces
Biznes
Spotify zirytował turecki rząd. Playlisty obrażają żonę Erdogana
Biznes
Napięcia UE–Chiny. Rozmowa Trumpa i Zełenskiego i szczyt BRICS w Rio
Biznes
Rosyjski bogacz traci majątek. Sfinansuje wojnę Putina