BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego podało na konferencji, że uruchomi we Wrocławiu przy ulicy Żmigrodzkiej dwie fabryki AGD. W obecnie modernizowanych budynkach, w których będzie znajdowała się fabryka sprzętu kuchennego do zabudowy, powstanie druga fabryka. Będą tam produkowane nowe modele lodówek marek Bosch i Siemens. Znacząca część produkcji z wrocławskich fabryk trafi na eksport.

- Decyzja o uruchomieniu drugiej fabryki we Wrocławiu, jest potwierdzeniem konsekwentnego, dynamicznego rozwoju BSH w Polsce. Obok czterech już istniejących fabryk AGD w Łodzi i Rzeszowie, Wrocław stanie się bardzo ważnym ośrodkiem na europejskiej mapie Grupy BSH – powiedział Konrad Pokutycki Prezes Zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Docelowo zatrudnienie w tych zakładach wyniesie ok 1 tys. osób, a z taśm będzie zjeżdżać rocznie prawie 2 mln urządzeń.

Uruchomienie przez BSH dwóch nowych fabryk AGD to element globalnej strategii wzrostu firmy, która zakłada podwojenie światowych obrotów do 2025 r. BSH w Polsce w trzech łódzkich fabrykach od ponad 20 lat produkuje pralki, suszarki do ubrań oraz zmywarki. Od trzech lat do grupy BSH należy również znany w Polsce zakład Zelmer w Rzeszowie. BSH w Polsce oprócz produkcji posiada Centrum Kompetencyjne Suszarek, Centrum Kompetencyjne Digital (technologie cyfrowe) oraz sześć innych centrów usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich dziedzinach jak m.in.: IT, zakupy i księgowość.

Polska już jest największym producentem AGD w Europie, w 2015 r. z taśm produkcyjnych zjechało 21 mln sztuk urządzeń. Prognozy na ten rok zakładają co najmniej kilkuprocentowy wzrost tej liczby. Ponad 80 proc. produkowanego w Polsce sprzętu trafia na eksport.