Reklama
Rozwiń
Reklama

Za audyt trzeba będzie płacić jeszcze więcej

Stało się to, przed czym – również na naszych łamach – przestrzegali eksperci: przykręcenie legislacyjnej śruby audytorom uderzyło przede wszystkim w badane spółki.

Aktualizacja: 29.10.2019 21:47 Publikacja: 29.10.2019 21:00

Za audyt trzeba będzie płacić jeszcze więcej

Foto: Adobe Stock

Największe firmy mają problemy ze znalezieniem biegłego rewidenta, który spełnia nowe, restrykcyjne przepisy, a wszyscy borykają się ze wzrostem cen. Symbolicznie pokazuje to przykład Ambry, która właśnie rozwiązała umowę z Deloitte, bo nie chciała się zgodzić na płacenie wyższego wynagrodzenia.

– Wydaje się, że może to być początek pewnej tendencji. W środowisku od dawna mówiło się o tym, że w niedługim czasie zmiany legislacyjne wpłyną na ceny usług audytorskich – mówi Dominik Biel, partner w firmie UHY ECA. Z kolei Andre Helin, prezes BDO, potwierdza, że ceny audytu idą w górę, ale – co ciekawe – są nadal niższe niż dziesięć lat temu.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
USA obniżą cła na unijną stal, jeśli UE spełni jeden warunek. Chodzi o przepisy cyfrowe
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Biznes
Arabska przystań rosyjskich bogaczy. Tam sankcje nie działają
Biznes
Amica ma spadek przychodów, ale poprawia zyski
Biznes
Ukraina negocjuje z USA, wojskowe Schengen i paliwa kopalne na COP30
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Biznes
Gospodarcza pogoń trwa
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama