fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zuzanna Dąbrowska

Komentarze

Sejm zdalny? Do wszystkiego!

Nie ma wątpliwości, że PiS chce wykorzystać dla siebie pełnię władzy, jaką oddaje mu koronawirus. Ale czy opozycja będzie umiała kiedyś demokrację przywrócić?

Dąbrowska:

Komentarze

Rząd boi się sam siebie

Mateusz Morawiecki

Dyrektywy polityczne z Nowogrodzkiej mogą nie uwzględniać najbardziej nieobliczalnej zmiennej – czynnika ludzkiego.

Dąbrowska:

Analizy

Ludzka ruletka Jarosława Kaczyńskiego

Wola prezesa paraliżuje resztę PiS, a w konsekwencji całą Polskę. W zwyczajnych czasach grozi to polityczną pomyłką. W nadzwyczajnych – to hazard społeczny.

Dąbrowska:

Polityka

Rząd ściga się z senatorami

W piątek Senat uchwalił nowelizację ustawy dotyczącej koronawirusa. Są w niej m.in. rozwiązania pomagające przedsiębiorcom. Rząd chce jednak wyprzedzić izbę wyższą.

Komentarze

Czy Kosiniak-Kamysz dojdzie po swoje

Kandydat ludowców jest jedynym startującym w wyścigu prezydenckim, który jako lekarz może fachowo wypowiadać się o koronawirusie. Jako jedyny kandydat partyjny może też grać...

Dąbrowska:

Analizy

Ludowiec PiS-owi nie przepuści

Od momentu, kiedy jeden z sondaży pokazał, że w II turze Władysław Kosiniak-Kamysz może wygrać z Andrzejem Dudą – konflikt narasta.

Dąbrowska:

Analizy

Palec posłanki Joanny Lichockiej

Joanna Lichocka 13 lutego w Sejmie

PiS umie się mobilizować i wciąż jeszcze głodne jest władzy. Każda porażka jest zamalowywana świeżą farbą i zagadywana w mediach przez zastępy polityków władzy.

Dąbrowska:

Polityka

Prezydent zauważył gejów

Prezydent Andrzej Duda zmierzając po reelekcję, chce po drodze zabrać ze sobą osoby LGBT, zapewne te, które mają poglądy konserwatywne. W rozmowie z Wprost deklaruje rozważenie...

Dąbrowska:

Analizy

I jak tu nie zostać boomerką...

Platforma musi znaleźć zarówno dobrą treść, jak i język, by komunikować się z pokoleniami milenialsów i generacji Z. To oni coraz więcej znaczą w polityce.

Dąbrowska:

Analizy

Sędziowie pod presją władzy

Sędziom nie podoba się to, co z wymiarem sprawiedliwości robią rządzący. Buntują się więc w sposób niespotykany gdzie indziej. Ten opór robi się słynny.

Dąbrowska:

Komentarze

Senacka linia frontu

Na nic nie przydadzą się kurtuazyjne gesty prezydenta, jeśli PiS, używając maczet, będzie prowadził w Senacie wojnę i bojkotował marszałka Grodzkiego.

Dąbrowska:

Polityka

Samotność krótkodystansowca

Śmieszne są pomysły Polski na odegranie historycznej roli na Bliskim Wschodzie. Nie tylko nie mamy nic do zagrania, ale trudno nawet o rozmowę na temat zagrożenia wojną.

Dąbrowska:

Komentarze

Nawet mi ich nie żal

Podczas porannych głosowań w czwartek na sali sejmowej nie było 11 posłów Koalicji Obywatelskiej, 12 polityków Lewicy, 7 posłów z PSL–Kukiz’15 oraz 2 posłów Konfederacji. Gdyby...

Dąbrowska:

Polityka

Wolne sądy: presja ma sens

Reforma wymiaru sprawiedliwości budzi sprzeciw części społeczeństwa. Na zdjęciu: jeden z protestów

To może być ostatni taki zajazd PiS na pozycję wymiaru sprawiedliwości. Jeśli nie uda się zdyscyplinować sędziów i sprawić, by przełknęła to UE, dalszych prób nie będzie.

Dąbrowska

Komentarze

Rebranding na lewicy

Robert Biedroń udanie zakończył nieudany projekt polityczny, jakim okazała się Wiosna. Już na etapie budowania list wyborczych okazał się świetnym negocjatorem, który ułożył je...

REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA