fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zuzanna Dąbrowska

Analizy

Lewica dosiadła się do stolika

W Polsce tak trudno było o lewicę m.in. dlatego, że o przynależności do niej decydowały życiorysy z PRL, a nie poglądy. W dobie rządów PiS to już nieaktualne.

Dąbrowska:

Polityka

Trzaskowski zamknięty w wieży

Platforma Obywatelska ma swój elektorat i spore grono doświadczonych polityków. Ale to nie wystarczy, by stworzyć punkt zwrotny. Trzeba przecież przebić PiS w chęci rządzenia, a...

Dąbrowska:

Analizy

Strajk Kobiet na manowcach

Odrzucenie przez OSK lewicowej polityki sprawi, że ta kolejna organizacja ulicznej opozycji podzieli los KOD-u. Najbardziej skorzysta na tym Prawo i Sprawiedliwość.

Dąbrowska:

Analizy

Po co prezesowi PiS zaufanie?

Polska polityka odrzuciła zaufanie jako instrument mierzenia politycznej jakości. To dlatego realnie rządzi krajem jeden z liderów rankingu nieufności.

Dąbrowska:

Komentarze

Bo Unia znowu nam coś narzuca

Na razie cieszymy się, bo kolejni chętni z kolejnych roczników nie śpią po nocach, by punkt 24.00 zapisać się na szczepienie. A co będzie, jak chętni się skończą i zostaniemy ze...

Dąbrowska:

Polityka

Lewica negocjuje z PiS

Punktualnie o godz. 9 we wtorek w Sejmie odbędzie się spotkanie przedstawicieli Klubu Lewicy z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie Funduszu Odbudowy i Krajowego Planu...

Analizy

Policjant w żółwia szczypany...

Użycie wobec demonstrujących siły niewspółmiernej do ich protestów i otaczanie sądu kordonem ze strachu przed obywatelami – nie jest sprawiedliwością.

Dąbrowska:

Komentarze

Szczepienia. Sezon pierwszy

„Błąd systemu" nie tłumaczy chaosu w akcji szczepień ani nie tłumaczy, dlaczego nikt nie został o niej poinformowany, kiedy wystartowała.

Dąbrowska:

Komentarze

Niech nas zaszczepią

Tylko ogólnokrajowe pospolite ruszenie, w którym publiczną służbę zdrowia wesprą prywatne firmy, daje nadzieję na szybkie pokonanie pandemii.

Dąbrowska:

Komentarze

Nie oddamy covidowi ani guzika!

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski wizytują Szpital Narodowy

Po to, by poczuć solidarność z władzą, trzeba by ją zmusić, by była transparentna, by w sprawie pandemii podejmowała zrozumiałe decyzje i by troszczyła się o słabszych, np....

Dąbrowska:

Analizy

Bezwzględne zero opozycji

Twarzami walki z pandemią są dwaj ministrowie: Adam Niedzielski i Michał Dworczyk

Jeżeli władza zawodzi, to obowiązkiem opozycji jest ją zastąpić, nawet jeśli jedyne, co może zrobić, to natchnąć obywateli otuchą i pokazywać dobre rozwiązania.

Dąbrowska:

Komentarze

Obciążone sumienie Zbigniewa Ziobry

Prokuratura Regionalna w Szczecinie wystąpiła o odebranie immunitetu i wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

Dąbrowska:

Komentarze

Czy to wystarczy, by zatrzymać covid

Przekroczyliśmy już granicę bezpieczeństwa. Rząd musi podejmować decyzje, które ochronią nas przed zakażeniem. Na rozważanie interesów różnych grup nacisku przyjdzie pora, gdy...

Dąbrowska:

Analizy

Czy Romeo naprawdę nie mógł zapytać?

Są mężczyźni, którzy, by usprawiedliwić seks bez zgody, gotowi są cytować poezję. Nie zmienia to faktu, że doprowadzenie do stosunku mimo braku zgody to gwałt.

Dąbrowska:

Komentarze

Dyplomacja szczepionek

Dostawa szczepionek Sputnik V na Słowację

Kupowanie kolejnych dawek stało się treścią polityki międzynarodowej i przyczynkiem do nowych sojuszy.

Dąbrowska:
REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA