Ernest Bodziuch

Niepełnosprawni tracą przez nieuczciwe firmy - komentuje Ernest Bodziuch

Do dziś nie mogę zrozumieć skąd taka wrzawa po moim artykule sprzed dwóch tygodni (Karuzela, czyli jak najprościej wyłudzić miliard). Co więcej rozmowy, które po tym czasie przeprowadziłem z ekspertami i osobami ze środowisk wspierających niepełnosprawnych jeszcze mocniej uświadamiają mnie w tym, że temat trzeba drążyć – tak by to właśnie niepełnosprawni na zmianach ustawowych zyskali jak najwięcej a nie nieuczciwi przedsiębiorcy.

PFRON: karuzela, czyli jak najprościej wyłudzić miliard złotych

Przepisy dają pole do nadużyć, a państwo z nimi nie walczy.

Szybko czy dobrze?

12 złotych za godzinę – obietnica wyborcza, która rozpala umysły zatrudnionych na umowy cywilno-prawne. Ale tylko tych z mniejszych miast i raczej wschodniej części kraju. Teoretycznie ma zacząć obowiązywać od początku roku. Na razie jednak trwają prace w sejmie. Pytanie czy posłowie powinni się z nią spieszyć?

Pomagamy zostać przedsiębiorcą

Choć jesteśmy otoczeni technologią, to tak naprawdę kontakty między ludźmi są niesamowicie ważne – mówi Ernestowi Bodziuchowi, Doug DeVos, współwłaściciel firmy Amway.

Sześć stóp pod ziemią

Wbrew tytułowi wcale nie o zakładzie pogrzebowym postanowiłem napisać, ale o polskim górnictwie...

„MdM” – wybory co dwa lata!

Jak ja lubię czas przedwyborczy. Nie dlatego, że cieszy mnie to, jak politycy przerzucają się wyzwiskami, ale dlatego, że przyparci do muru czasami wpadną na coś mądrego.

Za co płaci Narodowy Fundusz Zdrowia

Ile to już lat próbujemy naprawić polski system opieki zdrowotnej? Nie chcę nawet liczyć.

Dobre i złe pomysły kandydatów

Nikt wam tyle nie da, ile my wam naobiecujemy. Kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami i chyba wszyscy już się do tego przyzwyczaili.

Pracujcie na studiach, maturzyści

Choć może się wydawać, że celem dzisiejszych maturzystów są studia, to tak naprawdę jest nim rynek pracy. Pytanie tylko, ilu z nich zdaje sobie z tego sprawę.

Uwolnić energię małych firm

Gdyby ktoś miał wątpliwości, jak ważne są dla naszej gospodarki małe i średnie firmy, powinien wiedzieć, że generują one co drugą złotówkę PKB.