Michalina Leśniak

Hyundai i Kia z niebezpiecznymi defektami

Rząd Korei Południowej nakazał wycofanie 24 tys. modeli aut Hyundai i Kia z obiegu w wyniku niepokojącej informacji, jaką otrzymali od byłego pracownika firmy.

Dobry rok dla długodystansowych europejskich linii lotniczych

Po latach strat w bitwie z niskobudżetowymi liniami lotniczymi Lufthansa, British Airways czy Iberia zyskują przewagę.

Imigrantów zastąpią roboty

Theresa May w ramach Brexitu planuje ograniczyć liczbę imigrantów na Wyspach Brytyjskich. Tymczasem ich posady w firmach mają przejąć roboty - pisze Bloomberg.

Roboty dostarczą pizzę

Samojezdne roboty, wyglądające jak prostokątne pudełka poruszające się na sześciu kołach, będą za niedługo dostarczać pizzę pod domy klientom w Niemczech i Holandii.

Sztuczne słońce do produkcji paliwa

Niemieccy naukowcy prowadzą eksperymenty nad sztucznym słońcem, które może generować temperatury nawet do 3,5 tys. stopni Celsjusza. Jest to około 2,5 razy więcej niż temperatura w piecu hutniczym. A to wszystko w celu wyprodukowania ekopaliwa.

Prezes Ubera odchodzi z firmy, bo "praca ta była niezgodna z jego przekonaniami"

Przekonania oraz poglądy, które zawsze kierowały moją karierą są niespójne z tym co zastałem w firmie Uber – mówi Jeff Jones, były szefa działu współdzielenia przejazdów Ubera, który zrezygnował z pracy po niecałych 6 miesiącach.

Reklamy znanych firm umieszczone koło filmów rasistowskich grup na Youtube.com

McDonald, L'Oreal, Audi, HSBC, Sky, a także The Guradian zawiesiły już wyświetlanie swoich reklam w przeglądarce Google oraz na stronie YouTube.com – informuje bbc.com. W ich ślady idzie także Narodowy Bank Szkocji, Vodafone czy Marks&Spencer.

Właściciel British Airways z nową linią

Bezpośrednie i tanie połączenia między kontynentami ma zapewnić nowa linia lotnicza Level, tworzona przez IAG (International Airlines Group), właściciela Iberii i British Airways

Właściciel British Airways z nową linią

Bezpośrednie i tanie połączenia między kontynentami ma zapewnić nowa linia lotnicza Level, tworzona przez IAG (International Airlines Group), właściciela Iberii i British Airways

Najnowszy problem Nowej Zelandii – za dużo turystów

Liczba turystów w 2016 roku na wyspie Kiwi przerosła prognozowane statystyki o ponad 0,5 miliona. Kolejne prognozy na 2022 mówią, że będzie ich jeszcze więcej o milion.