Michał Kleiber

Michał Kleiber

Michał Kleiber: Głód jako wstęp do wojny

O Pokojowym Noblu dla Światowego Programu Żywnościowego – pisze przewodniczący Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Michał Kleiber: Dyplomacja krzemowa

Dania ma swojego ambasadora ds. nowych technologii. Kto pierwszy skopiuje ten pomysł, mając świadomość, jak ważne są relacje państw z cyfrowymi gigantami? – pyta profesor nauk technicznych, były prezes Polskiej Akademii Nauk.

Michał Kleiber: Moralne dylematy czasu pandemii

Pomoc przedsiębiorcom będzie potrzebna długo po ustąpieniu koronawirusa.

Cyberataki groźne jak broń jądrowa

Dobrych, w pełni skutecznych środków chroniących przed agresywną cyberprzestępczością na razie nie widać – pisze były prezes PAN.

Michał Kleiber: Brexit trudny do uniknięcia

Problem niedostosowania brytyjskiego systemu prawnego do wyzwań związanych ze skomplikowaną procedurą wychodzenia z Unii Europejskiej zmniejsza szanse przeciwników brexitu - pisze były prezes PAN.

Co jest nie tak z produktywnością w UE

Istotę działania innowacyjnej gospodarki podważa w Europie niezrozumienie wagi łatwego przepływu pracowników z branż o mniejszej produktywności do bardziej nowoczesnych.

Szaleństwo bezumownego brexitu

Warto wierzyć, że brytyjski parlament zmieni decyzję o brexicie albo choćby na to, że wyjście z Wielkiej Brytanii z UE odbędzie się na gruntownie przemyślanych i uzgodnionych warunkach – pisze były prezes PAN i minister nauki.

Kleiber: Igranie z ogniem

O tym, dlaczego wybory na Półwyspie Iberyjskim będą decydujące dla całej Europy, pisze były prezes Polskiej Akademii Nauk i minister nauki.

Michał Kleiber: Jak okiełznać groźny internet

Nie rezygnujmy z międzynarodowego nacisku na państwa łamiące standardy zarządzania internetem – pisze były prezes PAN i minister nauki.

Kleiber: Społeczeństwo dezinformacyjne

W internecie brakuje narzędzi do oceny wiarygodności informacji, a zatem je stwórzmy – przekonuje były prezes Polskiej Akademii Nauk i minister nauki.