fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojciech Tumidalski

Opinie

W RIO nie tak słonecznie

Byłoby dobrze, gdyby regionalne izby obrachunkowe, kontrolując budżety samorządów, nie zniechęcały obywateli do aktywności.

Tumidalski:

Prawo karne

Areszt za łapówki

Michel Temer trafił za kraty pod zarzutem kierowania organizacją przestępczą, korupcji i prania pieniędzy.

Zdrowie

Skończyć z piekłem kobiet

O ukrócenie praktyk zabiegów bez znieczulenia i krępowania pacjentek szukających pomocy medycznej po poronieniu apeluje do władz Chorwacji grupa ekspertów ONZ.

Chorwacja

Opinie

Ratowanie sądu przed biegłymi

Wojciech Tumidalski

Sąd jest najwyższym biegłym – mówi stara procesowa zasada. Gorzej, gdy wyrokuje na podstawie ekspertyz wątpliwej jakości.

Komentuje Wojciech Tumidalski

Opinie

Nie nazywajmy tego dziennikarstwem

Kadr z materiału

Jak wiele trzeba mieć złej woli, by wykorzystać niezapłacenie za przejazd taksówką do dyskredytowania ustaleń konkurencji w istotnej społecznie sprawie?

Tumidalski:

Prawo dla Ciebie

Legalna trawka na Hawajach

Komisja ds. legislacji stanu Hawaje jednogłośnie zarekomendowała uchylenie prawa sankcjonującego używanie marihuany. To pierwszy krok w stronę zalegalizowania jej jako używki.

Opinie

Nie majstrujmy przy wyborach

Skład PKW nie powinien budzić wątpliwości. Pozostawmy więc ją na kilka miesięcy w niepełnym, ale niezmienionym składzie.

Komentuje Wojciech Tumidalski

Opinie

Pora zlikwidować sankcję karną za słowo

Najwyższy czas, by procesy o zniesławienia rozstrzygały tylko sądy cywilne. Trzeba być konsekwentnym: nie ograniczajmy wolności słowa tam, gdzie nie jest to niezbędne.

komentuje Wojciech Tumidalski

Opinie

Smutny powrót do ekstradycji

Nie przygotowaliśmy się na brexit, widać to dziś wyraźnie. Dopiero teraz, gdy wróci ekstradycja, docenimy, czym jest europejski nakaz aresztowania.

komentuje Wojciech Tumidalski

Mundurowi

Bez zadośćuczynienia za "Ognia"

Józef Kuraś

Z akt IPN nie wynika, że postać partyzanta Józefa Kurasia spełnia ustawowe kryteria pozwalające uznać go za działającego na rzecz niepodległego bytu państwa polskiego.

Opinie

Nie tędy droga, Wysoki Sądzie

Karanie adwokata grzywną i aresztem za to, że odmówił ujawnienia tajemnicy zawodowej, jest nie do pogodzenia z zasadami wykonywania zawodu – i obrońcy, i sędziego, który tę...

Komentuje Wojciech Tumidalski

Opinie

Kara śmierci dla wszystkich

Pościg policji za złodziejami nie ma końca. Goniący zawsze będą pół kroku za gonionymi. Ścigać jednak trzeba. Ale skutecznie.

Komentuje Wojciech Tumidalski

Opinie

Sędzia Zaradkiewicz na L4: pech czy zagrywka?

Po zwycięskiej batalii prawnej o wyznaczanie do składów Sądu Najwyższego Kamil Zaradkiewicz, nowy sędzia Izby Cywilnej SN nie przyszedł na swe pierwsze posiedzenie. Ta nagła...

Komentuje Wojciech Tumidalski

Opinie

Znów życie na podsłuchu

Media huczą o kolejnej aferze taśmowej. Treść nagrań jest interesująca, ale coraz ciszej o oburzeniu tym, że nagrania są nielegalne.

"Taśmy Kaczyńskiego"

Firma

Uber nielegalny w Brukseli

Trybunał ds. Handlu stolicy Belgii uznał, że tylko kierowcy z licencją taksówkarską w oznaczonych samochodach mogą tam świadczyć usługi przewozu ludzi.

Opinie

Jak nie budować sędziowskiego autorytetu

Porusza mnie sprawa sędziów Moniki Frąckowiak i Arkadiusza Krupy, którym przyglądał się sędziowski rzecznik dyscyplinarny podejrzewając ich o uchybienie godności urzędu. Tak się...

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA