Bartosz Wojsław

Bartosz Wojsław: Squattersi w Hiszpanii, czyli degradacja prawa własności

Nowa ustawa mieszkaniowa realnie narusza prawo własności chronione przez konstytucję i konwencje międzynarodowe.

Współautor projektu przepisów o holdingach: Od początku robiono nam czarny PR

Postulat uchylenia prawa grup spółek nie jest merytoryczny, ale emocjonalny – mówi prof. Andrzej Szumański, współautor projektu przepisów o holdingach.

Bezużyteczne prawo Jacka Sasina. Prawie nikt nie skorzystał z martwych przepisów

W ciągu roku od wejścia w życie reformy k.s.h. nie widać zainteresowania tworzeniem grup kapitałowych opartych na nowych regulacjach prawa holdingowego.

Jakie wybory po parlamentarnych – kalendarz wyborczy na najbliższe lata

15 października odbyły się wybory do Sejmu RP i Senatu RP. Potem odbędą się wybory samorządowe, do Parlamentu Europejskiego, a cykl wyborczy zakończą wybory prezydenckie – prezentujemy kalendarz wyborczy.

Juan Antonio Lascuraín: Hiszpański sąd walczy z maczyzmem

Agresja mężczyzny wobec kobiety, z którą żyje w związku, ma szczególne znaczenie – mówi profesor Juan Antonio Lascuraín Sanchez, tłumacząc hiszpańskie podejście do zwalczania przemocy na tle płciowym.

Posiadacz nawet jednej akcji "naśle" prokuratora na prezesa

Z wnioskiem o ściganie menedżera będzie mógł wystąpić posiadacz zaledwie jednej akcji. To konsekwencja nowelizacji prawa karnego, która weszła w życie 1 października br.

Ceny za pokoje w akademikach ostro w górę – co na to prawo?

U progu roku akademickiego studenci muszą zmierzyć się z cenami zakwaterowania w miejscu studiowania. Stawki w akademikach są coraz wyższe, a pokoi wystarczy tylko dla nielicznych.

Wchodząca w życie nowelizacja oznacza nowe obowiązki dla wielu polskich spółek

Wielu przedsiębiorców, którzy dotąd nie mieli nic wspólnego z Komisją Nadzoru Finansowego, musi się liczyć z tym, że pewnego dnia KNF przyjdzie do nich i poprosi np. o korespondencję mailową związaną z kontraktem zawartym ze spółką giełdową - mówi dr Jan Stranz, senior associate w Kancelarii SMM Legal.

Bartosz Wojsław: Przemoc, nieudolne śledztwa i bezkarność oprawców

Każdego dnia ginie w Meksyku 11 kobiet. Międzyamerykański Trybunał Praw Człowieka wielokrotnie zarzucał temu krajowi bagatelizowanie tego typu przestępstw, „akceptowanych ze względu na kulturę dyskryminacji”.

Jak głosować w referendum. Objaśniamy formalności

Jednocześnie z wyborami do Sejmu i Senatu odbędzie się referendum ogólnokrajowe. Tłumaczymy jak oddać głos w referendum i jak zagłosować w wyborach parlamentarnych, nie biorąc udziału w referendum. Wyjaśniamy czy można zniszczyć kartę referendalną.