fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katarzyna Kucharczyk

Absolwentka SGH, pisze o rynku kapitałowym

Komentarze

Trudna prawda o 500+

Więcej pieniędzy z 500+ trafia do rodzin zamożnych niż ubogich. Nie rodzi się więcej dzieci, a aktywność zawodowa kobiet spadła.

Kucharczyk:

Giełda

Dywidendowy sezon nabiera już tempa

W niepewnych czasach spółki dzielące się zyskiem z akcjonariuszami są na wagę złota. Już z prawie 30 firm napłynęły rekomendacje zarządów dotyczące dywidend.

Komentarze

Mysia utopia nam nie grozi

Potężne zawirowania gospodarcze, spadek poziomu edukacji i społeczne niepokoje, ale i przyspieszenie cyfryzacji – tak wygląda roczny bilans lockdownu. Część tych zmian...

Kucharczyk:

Komentarze

Nie tylko szklany sufit

Kobiety w biznesie nie potrzebują przywilejów, wystarczą im równe szanse. I zmiana mentalności, na którą jednak potrzeba czasu.

Kucharczyk:

Farmacja

Euforii na Mabionie ciąg dalszy

Wczoraj kurs zyskał niemal 90 proc. Dziś też mocno przeważa popyt. Tymczasem spółka poinformowała o rozpoczęciu budowy księgi popytu w związku z planowaną emisją akcji serii U.

Telekomunikacja i IT

Rynek IT nabierze tempa

Pandemia wymusiła przyspieszoną cyfryzację, ale jednocześnie firmy musiały zacisnąć pasa i ciąć budżety, również na informatyzację. Część projektów przesunęła się więc na 2021 rok.

Giełda

Inwestorzy rzucili się na akcje Huuuge

Wpływy ze sprzedaży nowych walorów mogą sięgnąć 150 mln USD, a wartość całej oferty 1,5 mld zł. Cenę maksymalną ustalono na 50 zł. Czy oferta dla instytucji zostanie podniesiona?

Biznes

Ciekawy rok dla państwowych firm

W ostatnich kilku latach firmy kontrolowane przez skarb radziły sobie gorzej niż WIG, ale były i takie, które dały ponadprzeciętne stopy zwrotu. Jak będzie w 2021 r.?

REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA