Grzegorz Sieczkowski

Sieczkowski: Zmiana czasu

Kilkanaście lat temu korzystałem z pewnej zagranicznej sieci usługowej. Przyjechałem do nich kiedyś 3 maja. Pracowali i obsłużyli.

„Zima stulecia". Jechało się jak w jakimś kanionie

Do walki z mrozem podczas tego sylwestra na osiedlu Groty w Warszawie rzucono wszystko, czym się można było ogrzać. A było się czym ogrzewać. W pierwszych dniach stycznia 1979 roku wiele osób kupiło w sklepach sportowych narty. Stały się popularnym środkiem wielkomiejskiej komunikacji indywidualnej w Warszawie.

Polskie pogrzeby polityczne

W PRL manifestacyjne pogrzeby dawały siłę antykomunistycznej opozycji. I Adam Michnik, i Antoni Macierewicz byli przekonani, że działaczy właśnie zaczynających pomagać represjonowanym robotnikom z Radomia i Ursusa silnie zintegrował pozornie apolityczny pogrzeb Antoniego Słonimskiego.

Grzegorz Sieczkowski o warszawskich zabytkach: Zburzmy wszystko

W telewizji jest taka pouczająca audycja z Mają Popielarską.

Grzegorz Sieczkowski: Exit bananów

Brexit zupełnie mnie nie zaskoczył. Od dawna mówiłem, że to się tak skończy. I wypadł w drugą rocznicę mojej przepowiedni, iż Bronisław Komorowski musi przegrać wybory.

Sieczkowski: Gorsi od tych gorszego sortu

Ja tych Polaków zrozumieć nie mogę. Ciągle mnie czymś zdumiewają. Czasami wydaje mi się, że już, już ich rozumiem. I nagle szok. A jednak nie rozumiem. Już wydaje mi się, że myślą logicznie, a oni jednak tak nie myślą wcale.

Sieczkowski: Kierownik szatni

Żal mi Ryszarda. Bardzo mi go żal. Co się odezwie, to ludzie się czepiają. Wyłapują najdrobniejsze potknięcia językowe. Każdą wpadkę obśmiewają. Głupie memy tworzą. W ogóle z pana Ryśka robią sobie jaja po prostu.

Grzegorz Sieczkowski: Dramat stylistów

Styliści w dzisiejszych czasach mają ciężko. Ludzie ciągle kreują się na kogoś. Jedni chcą uchodzić za mądrych, inni za przystojnych.

Sieczkowski: Moje autorytety

Bez autorytetów w tym brutalnym świecie nie da się żyć.

Grzegorz Sieczkowski: Gwiazdy lombardu

Kiedyś w „Newsweeku" przeczytałem propozycje zmian programowych w TVP.