Financial Times

Złota wiza dla Brytyjczyków

Brytyjskie referendum skłoniło część Wyspiarzy do szukania sposobów korzystania z przywilejów Unii Europejskiej.

Rok 1816. Rozważni i romantyczni

Co pojawiłoby się na „żółtym pasku" telewizji informacyjnych 200 lat temu? Katastrofa fregaty i podejrzenie o przypadki kanibalizmu wśród rozbitków? Szaleństwo władcy Wielkiej Brytanii? Wybuch wulkanu w Indonezji i śmierć stu tysięcy jej mieszkańców?

Fuzja chińskich gigantów internetowych

Dwie największe chińskie firmy handlu internetowego zapowiedziały połączenie. To będzie największa fuzja na rynku. W jej wyniku może powstać firma, której wartość wyceniono na 15-20 mld dolarów.

Shinkansen przegrał w Indonezji

Prezydent Indonezji Joko Widodo podjął decyzję o wyborze szybkiej kolei z Chin, a nie z Japonii wywołując oburzenie i frustrację w Kraju Kwitnącej Wiśni

Chiny pobudzają popyt na małe auta

Chiny obniżyły o połowę podatek przy sprzedaży małych samochodów, aby pobudzić malejący popyt, gdy gospodarka kraju zwalnia — podał „Financial Times”

Chiny pobudzają popyt na małe auta

Chiny obniżyły o połowę podatek przy sprzedaży małych samochodów, aby pobudzić malejący popyt, gdy gospodarka kraju zwalnia — podał „Financial Times”

Blitzkieg króla Karola Gustawa

We wrześniu 1939 roku świat był zdumiony tempem, w jakim armia Hitlera podbijała Rzeczpospolitą. Kiedy 360 lat temu podobny blitzkrieg zafundowali nam Szwedzi, nikt się specjalnie nie dziwił.

Rynek nieruchomości na Łotwie

Nieruchomości z górnej półki łotewskiego rynku staniały już o 20 - 30 proc. Coraz mniej transakcji zawierają Rosjanie.

Deutsche Bank chce się pozbyć Postbanku

Deutsche Bank szykuje się do sprzedaży Postbanku - twierdzą europejskie media. zarząd Deutsche dementuje a pracownicy Postbanku, w obawie o swoje stanowiska pracy rozpoczęli w poniedziałek strajk.

Polskie firmy marnują wzrost gospodarczy

Największe polskie firmy ryzykują zaprzepaszczenie wzrostu gospodarczego ostatniej dekady, rezygnując z inwestycji badawczo rozwojowych - uważa Herbert Wirth, prezes KGHM.