Arkadiusz Pączka

Arkadiusz Pączka: Tarcza antykryzysowa: machanie szabelką nie wystarczy

Trudno proponowane rozwiązania uznać za tarczę, która ochroni polski rynek pracy przed skutkami koronawirusa i nadchodzącym spowolnieniem gospodarczym.

O czym marzą przedsiębiorcy

Jest źle, ale było jeszcze gorzej – taki obraz prawodawstwa wyłania się z najnowszego raportu (de)regulacyjnego Pracodawców RP.

Grzechy i grzeszki polskiej legislacji

Warto, by rodzimi decydenci uświadomili sobie, że lekceważenie konsultacji czy uchwalanie ustaw w ciągu kilku dni ma realny wpływ na życie gospodarcze.

Uber: transport czy aplikacja

Unijny Trybunał Sprawiedliwości uznał, że Uber dostarcza usługę wchodzącą w zakres „usług w dziedzinie transportu". Kraje mogą więc regulować jego działalność tak jak firmy transportowej. To dobra wiadomość.

Smart rząd

Stworzenie rządowego zaplecza analitycznego to krok we właściwym kierunku – piszą eksperci Pracodawców RP.

Szansa dla przedsiębiorców

W nowej koncepcji zachęty podatkowe dziś obowiązujące w Specjalnych Strefach Ekonomicznych będą dostępne na całym terytorium Polski.

Zróbmy zusowską abolicję

Przedsiębiorcy nie mogą płacić za błędy państwa i zmianę po latach interpretacji przepisów dotyczących składek ZUS.

Czyj interes jest ważny dla posłów

Coraz częściej przywileje wybranych grup zawodowych ścierają się z korzyściami dla ogółu konsumentów – tak jak w branży taksówkarskiej.

Mali przedsiębiorcy na wagę złota

Rząd jest odpowiedzialny za ochronę podatników przed skutkami niedostosowania prawa – pisze ekspert organizacji Pracodawcy RP.

Jaka konstytucja dla biznesu

Trzeba na nowo ułożyć relacje między urzędnikami a przedsiębiorcami, którzy dziś pełnią rolę gońców noszących dokumenty między urzędami – piszą eksperci Pracodawców RP.